SuperSport HNL, 23. kolo, 17.02.2024, 17:10 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Dario Bel (Osijek), Kristijan Novosel (Gat), Luka Pajić (Rijeka)
Leon Dajaku 90'+8'
Hajduk

[VIDEO] Hajduk uspješno odradio Kranjčevićevu, Rudeš prijetio u završnici

Petar Jenjić • subota, 17.02.2024.

Odigrana je treća utakmica 23. kola SuperSport HNL-a. Hajduk je slavio na gostovanju kod Rudeša zahvaljujući pogocoima Marka Livaje i Leona Dajakua...

Hajduk je došao do druge uzastopne pobjede. Na gostovanju u Kranjčevićevoj slavio je protiv posljednjeg Rudeša s 2:0 i tako zadržao dva boda zaostatka za vodećom Rijekom. Oba gola zabio je u drugom poluvremenu.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U 11. minuti polukontra Hajduka, udarac Emira Sahitija je od bloka stigao do Marka Livaje koji iz blizine nije uspio zahvatiti loptu kako treba. Odmah nakon toga Livaja je imao još jedan svoj pokušaj, no Matej Marković je obranio.

Najbolju šansu domaćin je imao preko Jana Doležala čiji je udarac uz manje poteškoće obranio Ivan Lučić. Činilo se da je Livaja u 31. minuti zaradio ozljedu, ali je odmah nastavio s igrom. I onda se u finišu poluvremena činilo da je Hajduk poveo.

Josip Brekalo je poslao loptu kroz peterac, a Marković odbio do Rokasa Pukštasa koji lako iz blizine skreće u praznu mrežu. Međutim, naknadno je dosuđeno zaleđe u začetku akcije.

Tri minute po ulasku u drugo poluvrijeme, Hajduk je poveo. Velik posao napravio je Anthony Kalik koji je uspio ubaciti u peterac za Livaju, a napadač gostiju glavom skreće u mrežu.

Pokušao je nakon toga Livaja uzvratiti asistenciju Kaliku, ali na njegov oštar ubačaj nije najbolje reagirao njegov suigrač i poslao je loptu preko gola.

Odličan udarac stigao je na drugoj strani u 85. minuti kada je opalio Vanja Vukmanović, no obranio je Lučić. Prilikom pokušaja bloka, ozlijedio se Mihael Žaper, tek što se vratio nakon zdravstvenih problema i ušao u igru u nastavku.

U 95. minuti sjajna šansa domaćih, pucao je Vinko Petković iskosa, ali zatresao je okvir gola. Da ne bi bilo nikakve dvojbe oko pobjede, pobrinuo se Leon Dajaku tri minute kasnije.