Zimski sportovi

Venier u Crans-Montani do prve pobjede u superveleslalomu u Svjetskom kupu

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 18.02.2024.

Austrijska skijašica Stephanie Venier prvi put u karijeri osvojila je utrku superveleslaloma Svjetskog kupa, pobijedivši u švicarskoj Crans-Montani u nedjelju.

Tirolka je pobijedila u tijesnoj utrci ispred Talijanki Federice Brignone (+0.04) i Bassino (+0.15), dok je vodeća u ukupnom poretku Švicarka Lara Gut-Behrami bila šesta.

Venier je u svojoj karijeri već pobijedila na dvije utrke spusta, uključujući i jednu ove godine u Cortini d'Ampezzo.

U poretku discipline vodi Gut sa samo pet bodova više od Austrijanke Cornelie Hutter, dok u ukupnom poretku Švicarka ima 205 bodova više od Mikaele Shiffrin te 286 od Brignone.

Jučerašnja senzacija Elvedina Muzaferija iz BiH sa startnim brojem 46 zauzela je 16. mjesto. Djevojka iz Visokog u subotu je bila četvrta na spustu.