Šibenka dominantna u trećoj četvrtini, uvjerljivo slavlje nad Dubravom

Filip Mihoković • utorak, 20.02.2024.

U okršaju 20. kola Premijer lige, osmoplasirana Šibenka svladala je desetoplasiranu Dubravu te sada za četvrtim Dinamom zaostaje samo tri boda.

Šibenka je ugostila Dubravu u 20. kolu Premijer lige te slavila s 83:64. Domaćin je u utakmicu ušao kao favorit, budući da je u prethodne četiri prvenstvene utakmice upisao isti broj pobjeda, dok je Dubrava u posljednjih pet utakmica ostvarila samo jednu.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prve dvije četvrtine prošle su iznenađujuće podjednako. Šibenka je imala više posjeda u prvome poluvremenu, no na odmor je otišla sa zaostatkom od šest poena; 37:43.

Međutim, domaćin lomi utakmicu u drugome dijelu susreta, nadmašivši igrače Dubrave 21:3 tijekom treće četvrtine. Stvorenu prednost košarkaši Šibenke još su povećali do kraja susreta te na kraju uvjerljivo slavili 83:64.

Najraspoloženiji kod domaćina bili su Amerikanac Makale Foreman s 20 ubačenih poena te Antonio Klarin s 19 i Marko Lukić sa 17 poena, dok je Dubravu predvodio Jean-Francois Rajaofera s 15 poena.