Cibona slavila u zagrebačkom derbiju, Split bolji od Škrljeva

Petar Jenjić • petak, 02.02.2024.

Odigrane su dvije utakmice 20. kola domaćeg košarkaškog prvenstva. Split je na Gripama slavio protiv DepoLink Škrljeva, dok je Cibona bila bolja od Dinama...

U utakmici na veliki broj poena, Split je na domaćem terenu slavio protiv DepoLink Škrljeva. Žuti su slavili rezultatom 105:92 i sada su na omjeru 18-2, dok su gosti pali na 4-15.

Igraj na hrvatsko košarkaško prvenstvo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Shannon Shorter s 23 poena i pet skokova, dok je Toni Perković dodao 22 koša, šest skokova i šest asistencija.

21 poen i devet skokova ubilježio je Viktor Šarić za goste, dok su po 20 koševa dodali Travion Jamar Hollowell (deset asistencija) i Nikola Stanojević (šest skokova).

Zagrebački derbi otišao je na stranu Cibone koja je kao gost u KC Dražena Petrovića igrala protiv Dinama i svladala ga rezultatom 97:89.

Čak 11 trica Cibona je ubacila u prvom poluvremenu, naspram osam Dinama, a na poluvrijeme je otišla s vodstvom 56:49. U drugom poluvremenu Vukovi su održavali prednost, da bi Dinamo nakratko poveo s 84:83.

Sama završnica bila je dramatična, Dinamo je dolazio i na minimalan zaostatak, ali više od toga nije išlo.

Cibonu je do pobjede predvodio sjajni Aleksandar Aranitović s 31 poenom i šest skokova, dok je Krešimir Radovčić dodao 23 koša i šest skokova.

Najbolji je kod Dinama bio Ivan Vučić s 21 poenom i deset skokova, Ivan Tvrtko Majić dodao je 12 koševa.