SuperSport HNL, 24. kolo, 24.02.2024, 15:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Fran Jović (Zagreb), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Dejan Vuković (Zagreb)
Niko Kristijan Sigur 66'
Hajduk

[VIDEO] Hajduk s igračem više nije uspio kompletirati preokret u Varaždinu

Petar Jenjić • subota, 24.02.2024.

U susretu 24. kola Varaždina i Hajduka nismo vidjeli pobjednika. U vrlo dramatičnom dvoboju domaćin se obranio s igračem manje u drugom poluvremenu i došao do vrijednog boda...

Jako dramatično bilo je danas u Varaždinu, u dvoboju istoimenog domaćina i Hajduka. Pred nešto više od deset tisuća gledatelja, završilo je 1:1. Domaćin je imao vodstvo na poluvremenu, a početkom nastavka imao igrača manje. Hajduk je uspio poravnati, ali ne i kompletirati preokret.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvih sedam minuta, u prvom je planu bio Anthony Kalik. Prvo je njegov udarac, nakon ubačaja iz kornera, završio u bloku, da bi nakon toga lijepo kombinirao s Marko Livajom. Ipak, Oliver Zelenika glavom je to obranio i poslao u korner.

U 13. minuti Varaždinci su poveli preko Marka Dabre, ali napadač domaće momčadi bio je ispred obrane Hajduka. Dugo nije bilo ozbiljnijeg pokušaja, kako s jedne, tako i s druge strane. I onda je u 38. minuti najopasniju priliku imao Hajduk.

Bila je to dobra kombinacija Livaje i Josipa Brekala, potonji se izborio za udarac s 11 metara, ali Zelenika je odlično obranio. Uslijedio je jedan dobar napad Varaždinaca i postignut pogodak.

Tražili su gosti prekršaj na Livaju, sudac se nije oglasio. Domagoj Drožđek uputio je centaršut na Leona Belcara koji glavom šalje loptu od stative u gol. Igrala se 40. minuta, a to je bio i konačan rezultat prvog dijela.

Nakon oštrog prekršaja u prvom poluvremenu i žutog kartona, Marko Dabro< je u 52. minuti zaradio i drugi nakon prekršaja nad Zvonimirom Šarlijom. Tražio je Hajduk u 62. minuti igranje rukom, a zatim i prekršaj nad Dinom Mikanovićem u kaznenom prostoru.

Nisu Bijeli dobili ništa, a u 66. minuti ipak su došli do poravnanja. Josip Brekalo je ostavio loptu za Niku Kristijana Sigura koji je sjajno opalio s 18-19 metara i zabio za 1:1. Nakon kratkog prekida zbog bakljade, utakmica je bila nastavljena.

Činilo se da je Hajduk došao do preokreta u 79. minuta kada je poentirao Livaja, ali Filip Uremović je bio malo ispred linije obrane i dosuđeno je zaleđe.

Očekivano je Hajduk pritiskao visoko nakon toga, ali nije uspijevao doći do one prave, stopostotne šanse. U 94. minuti udarac Aleksandera Trajkovskog otišao je malo kraj stative. Bila je to zapravo i jedina prava prilika Hajduka koji ni s igračem više nije uspijevao napraviti puno.