SuperSport HNL, 24. kolo, 24.02.2024, 17:10 h, Aldo Drosina
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Ivan Janić (Ilok), Dino Knez (Osijek)
Fran Karačić 6'
Rudeš

[VIDEO] Istra 1961 i s igračem manje do preokreta i pobjede protiv Rudeša

Mihaela Bradovski • subota, 24.02.2024.

Rudeš niti iz 24. pokušaja nije uspio doći do pobjede. U Puli je u prvom dijelu sezone osvojio bod, ovaj put je poveo, imao i igrača više, ali nije izdržao i upisao je poraz 2:1.

Nogometaši Rudeša upisali su novi poraz u Supersport HNL-u. Ovaj put bolja je bila Istra 1961 iako se ovaj put puno toga poklopilo Rudešu da susret završi i drugačije.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

No gosti nisu uspjeli, još jednom su pokazali kako nemaju konstantu i poraženi su i u Puli. Poveli su, izgledali solidno u sredini terena, ali u obrani su imali dosta problema i Istra je došla do poravnanja. Rudešu nije pomoglo niti to što je imao igrača više od završnice prvog poluvremena, u nastavku susreta Istra je čak došla i do preokreta.

Nije moglo bolje početi za goste. Već u šestoj minuti Rudeš je poveo pogotkom debitanta Frana Karačića koji je odlično reagirao na dobru loptu upućenu s desne strane, povremeni australski reprezentativac dobro je došao iz drugog plana i odlično je pogodio za vodstvo Rudeša.

Nakon primljenog pogotka Istra je krenula po poravnanje. U 13. minuti Mario Čuić je pucao malo pokraj vratnice, a nakon toga idealno je ubačena lopta u kazneni prostor gostiju gdje je posve sam bio Petrusenko, namjestio se na udarac i glavom u potpunosti promašio loptu.

U 21. minuti Istra je ipak izjednačila. Krasna akcija iz kornera, Vuk je na prvoj vratnici petom skrenuo loptu prema sredini gdje je posve sam Čuić i s desetak metara zakucava je pod gredu.

Rudeš je 15 minuta kasnije imao nenadanu priliku nakon što je Majkić loše reagirao, odbijenu loptu uzeo je Mrčela, pucao prema praznim vratima, ali nije bio precizan.

U završnici prvog dijela nepotreban potez Čuića. U 16 metara gostiju pokušao je iznuditi kazneni udarac, ali iznudio je samo drugi žuti karton.

Rudeš je cijelo drugo poluvrijeme imao igrača više, ali nije to znao iskoristiti. Imao je prilika, najbolju u 66. minuti. Ćorić je ubacio iz slobodnog udarca, Karačić pucao glavom, ali sjajno je reagirao Majkić.

Istra je do pobjede došla u 78.- minuti. Krasna lopta Kadušića u prostor za Ercega koji bježi lakoćom Pavloviću i onda posve iskosa zabija za 2:1.

Do kraja susreta domaćin je izdržao i sačuvao sva tri boda.