Barcelona 4:0 Getafe
Getafe

Barcelona deklasirala nemoćni Getafe te preuzela drugo mjesto na ljestvici

Filip Mihoković • subota, 24.02.2024.

U 26. kolu LaLige snage su odmjerili Barcelona i Getafe, a Xavijeva momčad slavila je s uvjerljivih 4:0, dokopavši se drugog mjesta ljestvice...

Barcelona je nastavila svoj uspon u La Ligi dominantnom pobjedom od 4:0 nad Getafeom, što ju je privremeno smjestilo na drugo mjesto nakon četvrte pobjede u pet posljednjih prvenstvenih utakmica. Momčad Xavija Hernandeza znala je da bi pobjeda povećala pritisak na Gironu, koja još nije odigrala svoju utakmicu ovog kola. Xavi je želio da njegova momčad iskoristi priliku da zatvori vrata protiv Getafea koji se muči, nakon što nije uspjela zadržati "čistu mrežu" u četvrtoj uzastopnoj utakmici, u remiju 1:1 s Napolijem sredinom tjedna.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kako se i očekivalo, domaćini su dominirali od samog početka, kontrolirajući više od dvije trećine posjeda, ali bez ozbiljnih prijetnji Davidu Sori, golmanu Getafea. Trebalo je proći 20 minuta da Xavijevi izabranici stvore pravu priliku za gol, a katalonska momčad ju je i iskoristila, kada je Jules Kounde poslao Raphinhu u solo prodor prema golu, a Brazilac, koji je prvi put započeo utakmicu nakon više od mjesec dana zbog ozljede, nije pokazao znakove nedostatka ritma i gurnuo loptu u mrežu.

Blaugrana je nastavila dominirati tijekom ostatka poluvremena, ali Azulonesi nisu bili bez svojih prilika, jer je Borja Mayoral bio zaustavljen od strane Marca-Andrea ter Stegena, dok su Xavijevi momci otišli na odmor s očuvanim vodstvom. Barcelona je izašla nakon odmora s namjerom i udvostručila svoje vodstvo u roku od deset minuta, kada je Anders Christensen pronašao Joaa Felixa, a Portugalac se upisao u listu strijelaca pogodivši praznu mrežu.

Raphinha je imao povratak za pamćenje jer je utjecao i na treći gol kada je prošao Soriu, a zatim uputio loptu Frenkieju de Jongu koji je postigao gol prvi put od kolovoza pogodivši praznu mrežu. Tri gola prednosti omogućila su Xavijevoj momčadi da lagano prođe kroz posljednjih pola sata bez ozbiljnih prijetnji od razočaravajućeg Getafea. Fermin Lopez je ušao kako bi dodao sjaj rezultatu s četvrtim golom u sudačkoj nadoknadi, prisilivši Azulonese na šesti uzastopni poraz u gostima protiv Barcelone.

Barcelona se dokopala drugog mjesta ljestvice LaLige, gdje će i ostati prije nego što se odigra utakmica Girone i Raya Vallecana u ponedjeljak, a nedavni pozitivni niz aktualnim prvacima Španjolske daje malo nade u vraćanje u utrku za titulu.