Girona 3:0 Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Girona slomila Rayo Vallecano i vratila se na drugo mjesto

Petar Jenjić • ponedjeljak, 26.02.2024.

Nogometaši Girone upisali su novu prvenstvenu pobjedu. Na domaćem terenu igrali su protiv Rayo Vallecano i slomili ga u drugom poluvremenu za povratak na drugo mjesto Primere...

Nakon što je u zadnje tri utakmice uzela samo bod, Girona je večeras nasušno trebala pobjedu protiv Rayo Vallecana, ako se željela vratiti na drugo mjesto. To joj je i pošlo za rukom, slavila je s 3:0 i došla na 59 bodova, šest manje od Real Madrida na prvom i dva više od trećeplasirane Barcelone.

Igraj na Primeru na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tijekom prvog poluvremena bolje je stajala španjolska momčadi, ali puno prilika nije bilo. Izdvaja se 37. minuta i udarac Yangela Herrera, ali njegov udarac obranio je protivnički vratar. Domaćin je imao 60 posto posjeda lopte, no bilo je to jalovo u prvom dijelu koje je završilo bez golova.

Sedam minuta po ulasku u nastavak domaćin je došao do vodstva. Miguel Gutierrez ostavio je povratnu loptu za Viktora Cigankova koji udarcem s 15 metara pogađa sami kut protivničkog gola.

U 64. minuti za goste je u igru ušao Pep Chavarria. Prvi žuti karton zaradio je u 75. minuti zbog prekršaja, a odmah nakon toga i još jedan te tako ostavio momčad na cjedilu.

Sudačka nadoknada donijela je konačno rješenje pitanja pobjednika, a dva pogotka postigao je Savio. Prvi je stigao na asistenciju Pabla Torrea, a drugi na proigravanje Yana Couta, ali kod oba gola 19-godišnji Brazilac je napravio veći dio posla samostalno izludivši protivničku obranu.