Odlična partija Zvonimira Ivišića u pobjedi Kentuckyja

Petar Jenjić • nedjelja, 25.02.2024.

Kentucky Wildcatsi stigli su do nove pobjede u NCAA ligi. Na domaćem parketu bili su bolji od Alabame, a ponovno je među istaknutijima bio Zvonimir Ivišić...

Novu odličnu utakmicu za sveučilište Kentucky odigrao je mladi hrvatski košarkaš Zvonimir Ivišić koji se vratio u punu rotaciju nakon smanjene ili gotovo nikakve minutaže zadnjih nekoliko dvoboja.

Igraj na kvalifikacije za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kentucky je na domaćem terenu igrao protiv Alabame, trenutno najboljeg napada, s 91 ubačenim poenom u prosjeku. Gosti su premašili tu brojku sinoć, ali njihov protivnik potpuno ih je nadigrao u tom segmentu.

Do treće pobjede u zadnjih pet utakmica stigao je rezultatom 117:95 i sada se, upravo s Alabamom, izjednačio na omjeru 19-8 u Southeastern konferenciji. Ove dvije ekipe na diobi su četvrtog mjesta.

Prvi strijelac Wildcatsa bio je Justin Edwards s 28 koševa i pet skokova. Zvonimir Ivišić na terenu je proveo 20 minuta i za to vrijeme dodao 18 poena (6/8 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 3/3), pet skokova i četiri blokade.

Alabamu je predvodio Rylen Griffen s 21 košem.