SuperSport HNL, 24. kolo, 25.02.2024, 17:30 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ante Terzić, Goran Perica, Vice Vidović
1:0(0:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

[VIDEO] Gorica nakon šest uzastopnih poraza napokon stigla do pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 25.02.2024.

U posljednjem susretu 24. kola SuperSport HNL-a Gorica je slavila protiv Slaven Belupa s 1:0. Ovom pobjedom prekinut je niz od šest uzastopnih poraza...

Nije to bila nogometna rapsodija, ali Goričane nije briga, tri boda su tu i prekinut je dugačak niz utakmica bez pobjede. U zadnjih osam Goričani nisu slavili, a u zadnjih šest su poraženi.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Protiv Slaven Belupa igralo se solidno, ali u grču, bilo je situacija koje bi Goričani ranije lakše rješavali u svoju korist, ovaj put to nije bio slučaj.

U prvom poluvremenu najaktivniji je bio Josip Mitrović koji je u nekoliko navrata dosta opasno prijetio, ali lopta nije išla u mrežu.

I Gabrijel Rukavina imao je nekoliko situacija, no u završnici prvog dijela dobio je jedan udarac u duelu te je na poluvremenu ostao u svlačionici.

U drugom dijelu Slaven je zaprijetio preko Libera u 57. minuti, ali nije pogodio da bi odmah nakon toga Gorica povela.

Izvana je opalio Pršir, Sušak je skrenuo loptu u korner nakon kojeg Krizmanić glavom vraća loptu u sredinu za Matavža koji lijepo prima loptu i zabija iz okreta.

Do kraja susreta Goričani su se koncentrirali na to kako sačuvati prednost, a gosti su prijetili preko Šakote, Međimorca i Šute, no nije bilo promjena.

Velika pobjeda domaćina koji je tako prekinuo katastrofalan niz.