Borussia Dortmund bolja od Bjeličinog Uniona, domaćini uzeli samo bod

Filip Mihoković • subota, 02.03.2024.

U 24. kolu Bundeslige, Borussia Dortmund i Eintracht Frankfurt ostvarili su pobjede na gostovanjima, Mainz i Borussia iz Mönchengladbacha podijelili su bodove s golom sa svake strane, a Augsburg i RB Leipzig slavili su visokim rezultatom...

Susreti 24. kola Bundeslige ponovno nisu razočarali budući da smo imali prilike vidjeti neizvjesne završnice, visoke pobjede te crveni karton. RB Leipzig slavio je protiv Bochuma s visokih 4:1, a Augsburg je još više deklasirao Darmstadt, sa 6:0. Eintracht Frankfurt gostovao je kod Heidenheima te slavio s 2:1, dok je Borussia iz Dortmunda s dva pogotka slavila protiv Uniona. Mainz i Borussia Mönchengladbach podijelili su bodove unatoč isključenju igrača Mainza.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

RB Leipzig oporavio se od poraza protiv Bayerna na najbolji mogući način. Na gostovanju kod Bochuma, momčad Marca Rosea slavila je s visokih 4:1, no susret nije odlučen do drugog dijela. U sedmoj minuti Maximilian Wittek uputio je dalekometni šut iz slobodnog udarca te zatresao mrežu uz desnu stativu za vodstvo domaćina. Dani Olmo u 30. minuti donio je Leipzigu izjednačenje vrlo lijepim udarcem izvana, a u drugome poluvremenu u apsolutnoj dominaciji, u strijelce su se upisali Luis Openda i Yussuf Poulsen, dok je treći pogodak Leipziga pripisan igraču Bochuma, Ivanu Ordetsu.

Augsburg se visokom pobjedom izvukao iz borbe za opstanak te će pokušati uključiti se u borbu za kvalifikacije u europska natjecanja. Na gostovanju kod Darmstadta, Augsburg je deklasirao protivnika sa 6:0, a susret je riješen već u prvih 30 minuta, kada je i palo pet od ukupnih šest pogodaka.

U strijelce su se upisali redom Phillip Tietz, Fredrik Jensen, Ermedin Demirović, Ruben Vargas, ponovno Demirović te u 88. minuti za konačnih 6:0 ponovno Tietz, koji je i načeo protivničku mrežu u drugoj minuti. Kristijan Jakić odigrao je sjajno prvih 60 minuta susreta, a Dion Drena Beljo ušao je s klupe u 71. minuti.

Šestoplasirani Eintracht Frankfurt pobjedom 2:1 na gostovanju kod Heidenheima osvojio je važna tri boda za ostanak u lovu na Europu. Gosti su došli u vodstvo nakon pomalo nevjerojatne greške veznjaka Benedikta Gimbera kojem je i pripisan autogol. Ubrzo nakon odmora, u 49. minuti, Niels Nkounkou je poslao loptu u donji lijevi kut protivničke mreže za dvostruko vodstvo nakon sjajnog pasa Tute, a domaćin je deset minuta kasnije uspio umanjiti zaostatak pogotkom Marvina Pieringera, no nije uspio doći do izjednačenja, postavivši konačnih 2:1.

Borussia iz Mönchengladbacha neće biti zadovoljna podjelom bodova u Mainzu, ne uspjevši doći do pobjede i nakon što je pretposljednjeplasirani suparnik ostao bez igrača manje. Domaćin je bolje otvorio susret, došavši do vodstva već u 12. minuti. Jonathan Burkardt je primio loptu na rubu šesnaesterca, koju je poslao Jae-Sung Lee, i zabio u lijevu stranu gola za 1:0, s kojih su momčadi otišle i na odmor.

Nakon odmora, gostujuća momčad dominirala je u ostatku susreta, no uspjela je doći samo do izjednačenja, kada je u 55. minuti Florian Neuhaus asistirao Nathanu Ngoumouu. Borussia nije ni iskoristila igrača više od 84. minute, kada je Dominik Kohr zaradio isključenje zbog drugog žutog kartona nakon prigovaranja sucu, a susret je završio remijem 1:1.

U posljednjem okršaju snage su odmjerili Union Berlin i Borussia Dortmund, a gosti su slavili s 2:0. Nenadu Bjelici ovo je prvi poraz s Unionom na domaćem terenu u Bundesligi, ali njegova momčad bila je u igri za bodove do samoga kraja, unatoč rezultatu. Gosti su poveli u 41. minuti kada je Niclas Fullkrug pronašao Karima Adeyemija, koji je s ruba šesnaesterca pogodio gredu od koje se lopta odbila u mrežu.

Union Berlin dobro se držao u drugome poluvremenu, no na kraju je ipak slavila gostujuća momčad. U 90. minuti pobjedu Borussije potvrdio je 21-godišnji Ian Maatsen te postavio konačnih 2:0. Josip Juranović odigrao je svih 90 minuta, te je baš on izgubio loptu pri drugome pogotku.