Nunezov gol u završnici za ostanak Liverpoola na vodećoj poziciji Premier lige

Filip Mihoković • subota, 02.03.2024.

Liverpool će zadržati vodeću poziciju na tablici Premier lige nakon pobjede protiv Nottingham Foresta u dubokoj završnici, a u ostalim susretima 27. kola, uvjerljive pobjede upisali su Fulham, West Ham, Newcastle United i Tottenham, dok su Chelsea i Brentford podijelili bodove s po dva pogotka s obje strane...

U 27. kolu Premier lige svjedočili smo četirima uvjerljivim pobjedama, remiju s četiri pogotka, te minimalnu pobjedu u dubokoj završnici. Fulham je s 3:0 slavio protiv Brightona, kao i Newcastle United protiv Wolvesa, dok su Tottenham i West Ham s 3:1 bili bolji od Crystal Palacea i Evertona. Brentford je u remiju 2:2 podijelio bodove s Chelseajem, a Liverpool je uspio zadržati vodeće mjesto na ljestvici pogotkom Darwina Nuneza u devetoj minuti sudačke nadoknade protiv Nottingham Foresta.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kasni udarac glavom Axela Disasija spasio je Chelsea od poraza protiv Brentforda nakon što je Yoane Wissa zabio krasan pogodak, dajući domaćinu vodstvo u drugom dijelu. Chelsea je pokušavao ostaviti iza sebe poraz u finalu Carabao kupa, nakon što je pobijedio Leeds u FA kupu u srijedu, i bio je na dobrom putu da to postigne, kada ga je Nicolas Jackson glavom doveo u vodstvo tijekom prvog poluvremena.

Brentford se držao do poluvremena, ali se transformirao nakon odmora s Madsom Roerslevom, koji je brzo izjednačio u kaznenom prostoru, prije nego što je briljantni volej Yoanea Wisse doveo domaćine u vodstvo. No, Disasi je imao posljednju riječ, glavom pogodivši mrežu iz ubačaja iz kuta u 83. minuti, nakon što je golman Brentforda, Mark Flekken jeftino poklonio korner. Chelsea ostaje na 11. mjestu u Premier ligi, dok je Brentford šest bodova iznad zone ispadanja.

West Ham je postigao dva gola u sudačkoj nadoknadi kako bi pojačao svoje nade za europskom kvalifikacijom s preokretom u pobjedi 3:1 protiv Evertona, koji je bio dominantniji veći dio utakmice, no unatoč tome, produžio niz bez pobjede na već deset utakmica u Premier ligi.

Beto je propustio realizirati priliku za vodstvo domaćina s bijele točke u 45. minuti, no zato se iskupio pogotkom u 56. minuti, nakon asistencije Jamesa Garnera. Šest minuta kasnije, Kurt Zouma donosi izjednačenje gostima, a činilo se da će susret i završiti remijem, prije nego je West Ham postigao dva pogotka u sudačkoj nadoknadi. U 91. i 95. minuti, Tomas Souček i Edson Alvarez presudili su susret u korist gostiju za konačnih 3:1.

Golovi u prvom poluvremenu Harryja Wilsona i Rodriga Muniza, praćeni kasnim pogotkom Adame Traorea, doveli su do uvjerljive pobjede Fulhama 3:0 protiv Brightona. Domaćinima je to druga pobjeda u uzastopnim utakmicama Premier lige po drugi put ove sezone. Fulham je tražio nastavak pozitivnog niza nakon impresivne pobjede od 2:1 prošlog vikenda protiv Manchester Uniteda.

Domaćin je otišao na odmor s vodstvom od 2:0 nakon sjajnih pogodaka Wilsona, koji je zabio iz prekrasnog udarca iz zakrivljenog kuta izvan šesnaesterca nakon 21. minute; i Muniza, koji je snažno zakucao loptu u mrežu nakon Wilsonovog centaršuta 11 minuta kasnije. Konačnih 3:0 postavio je Traore u sudačkoj nadoknadi sjajnim udarcem u lijevi kut.

Newcastle je ponovno rasplamsao svoje nade za europskim kvalifikacijama s pobjedom od 3:0 protiv Wolvesa. Kampanja Magpiesa zapela je u posljednjim tjednima, sa samo jednom pobjedom u posljednje četiri utakmice Premier lige i primljenih 12 golova tijekom tog razdoblja. No, samo tjedan dana nakon poraza od Arsenala, ekipa Eddieja Howea pružila je znatno poboljšanu izvedbu protiv Wolvesa, s golovima Alexandra Isaka i Anthonyja Gordona prije odmora.

Newcastle je doživio udarac u drugome poluvremenu kada je Kieran Trippier napustio teren ozlijeđen, ali je Magpiesima dan završio uspješno kada je Tino Livramento u 92. minuti postigao svoj prvijenac za Newcastle za konačnih 3:0.

Forest se borio kroz cijelu utakmicu i imao je prilike i sam pobijediti na City Groundu, ali domaćin nije uspio očistiti posljednji korner, a Darwin Nunez, koji je ušao kao zamjena, glavom je zatresao mrežu nakon dubokog ubačaja Alexa Mac Allistera u 99. minuti. Ekipa Jurgena Kloppa i dalje je oslabljena ozljedama, ali ovo bi mogao biti ključni trenutak za Redse u borbi za naslov. Da nisu postigli gol, mogli su se naći na trećem mjestu do ponedjeljka navečer. Umjesto toga, završavaju dan s četiri boda više od Manchester Cityja.

Tottenham je do pobjede ponovno došao u posljednjim trenutcima jer je sva tri pogotka postigao u posljednjih 13 minuta. Ekipa Angea Postecogloua ostvarila je petu pobjedu s preokretom ove sezone, ponovno prolazeći kroz teži put, nakon što su bili u zaostatku zbog prekrasnog slobodnog udarca Eberechija Ezea nekoliko trenutaka prije 60. minute.

Ipak su Pijetlovi još jednom demonstrirali mentalnu snagu i karakter, okrenuvši susret dvama brzim pogocima Time Wernera i Christiana Romera u 77. i 80. minuti, dok je Heung-Min Son potvrdio pobjedu sjajnim udarcem s ruba šesnaesterca u 88. minuti.