Sjajni golovi Rashforda i Fodena, Manchester City slavio u gradskom derbiju

Petar Jenjić • nedjelja, 03.03.2024.

U susretu 27. kola engleskog Premiershipa, Manchester City na domaćem je terenu slavio protiv Manchester Uniteda. Dvoboj su obilježili odlični golovi Marcusa Rashforda i Phila Fodena...

Manchester City nastavlja lov na Liverpool. Danas je u gradskom derbiju slavio protiv Manchester Uniteda s 3:1 i tako ponovno došao na samo bod zaostatka za vodećim Redsima.

Igraj na utakmice Premiershipa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Igrala se osma minuta kada je Bruno Fernandes dobio loptu nakon ispucavanja svog vratara. Izbjegao je zaleđe, povukao naprijed i pa ostavio povratnu loptu za Marcusa Rashforda koji zaista čudesnim udarcem s nekih 25 metara pogađa pod gredu.

Malo je reći da je United opasno živio nakon postignutog pogotka, a sjajno je branio Andre Onana. Imali su Građani 73 posto posjeda i 12 kornera u prvom dijelu, ali nisu uspjeli poravnati. Najbliže je bio Erling Haaland koji je promašio prazan gol sa samo tri metra.

Ako je pogodak Rashforda bio odlična, onda je teško išta drugo reći i za onaj Phila Fodena. Igrač Manchester Cityja izvukao se na ljevicu i fenomenalno pogodio pod gredu u 56. minuti. Potvrdio je odličnu formu u kojoj igra u posljednje vrijeme.

Pritisak Cityja se nastavio i urodio plodom pogotkom u 80. minuti. Bila je to lijepa kombinacija, Julian Alvarez je asistirao, a Foden postigao novi pogodak za preokret domaće momčadi. Velika greška Sofyana Amrabata koštala je United još jednog primljenog gola, a u strijelce se upisao Haaland.

Mateo Kovačić i Joško Gvardiol nisu igrali za domaću momčad.

Važna tri boda uzeo je Bournemouth koji je slavio na gostovanju kod pretposljednjeg Burnleyja s 2:0. Zabijali su Justin Kluivert i Antoine Semenyo u 13. odnosno 88. minuti susreta.