Kontroverzna završnica na Mestalli: Realu nije priznat gol zbog odsviranog kraja, Valencia uzela bod

Branimir Korać • subota, 02.03.2024.

Posljednji susret subotnjeg programa 27. kola La Lige između Real Madrida i Valencije obilježili su teška ozljeda Mouctara Diakhabyja te kontroverzan kraj susreta. Završilo je 2:2 uz burne prosvjede igrača Real Madrida...

Valencia i Real Madrid rijetko razočaraju, njihovi međusobni dvoboji puni su strasti, borbenosti, agresivnosti, posebno kada se igra na Mestalli. Tako je bilo i u ovom susretu, završilo je 2:2, a ako pitate Madriđane i njihove navijače, oštećeni su za pobjednički pogodak.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Što se dogodilo? Igrali su se posljednji trenuci susreta, Real je imao loptu oko kaznenog prostora, lopta je došla na desnu stranu nakon čega je uslijedio ubačaj na peterac gdje skače Jude Bellingham i glavom šalje loptu u mrežu.

Realovi igrači počeli su slaviti, dio domaćih igrača pao je u očaj, ali nekoliko trenutaka kasnije svi su postali svjesni da od pogotka neće biti ništa jer je Jesus Gil Manzano već odsudio kraj.

To se dogodilo u trenutku dok je lopta bila u zraku, toga na travnjaku gotovo nitko nije bio svjestan jer je koncentracija bila na ubačaj prema Bellinghamu. Gil Manzano je tako odlučio i povratka nije bilo. Ostat će pitanje je li mogao pričekati ishod ubačaja, ali odluka je donesena.

Uzaludno su igrači Reala kolektivno "napali" Manzana, "najneugodniji" bio je Bellingham koji je uz sve to zaradio i izravni crveni karton zbog prigovora što je još jedan udarac za Real Madrid.

Inače, susret je obilovao uzbuđenjima, Valencia je odlično krenula i nakon pola sata igre vodila je 2:0 golovima Dura i Jaremčuka da bi se Real uspio vratiti s dva pogotka Viniciusa Juniora.

U posljednjih deset minuta prvo se dogodila stravična ozljeda Mouctara Diakhabyja kojem je teško stradalo koljeno i dugo ga nećemo gledati na nogometnim terenima. Aurelien Tchouameni mu je pao na stajnu nogu pri čemu je došlo do rotacije koljena, a reakcije igrača sve su rekle.

U 92. minuti Manzano je dosudio kazneni udarac za Valenciju nakon teatralnog pada u 16 metara, izgledalo je kao da je Duro i ozlijeđen u tom startu, ali ispostavilo se da kontakta uopće nije bilo i nakon VAR provjere kazneni udarac je poništen, a Duro se izvukao bez žutog kartona zbog simuliranja.

Uslijedila je već opisana završnica o kojoj će se narednih dana u Madridu zasigurno govoriti.

Luka Modrić igrao je od 63. minute kada je ušao u igru umjesto Tonija Kroosa.

Inače, ranije danas Sevilla je upisala pobjedu kod kuće protiv Real Sociedada kojeg je svladala s 3:2. Dvostruki strijelac bio je En Nesyri dok je jedan pogodak dodao Sergio Ramos.

Zanimljiva je bila Ramosova uloga u ovom dvoboju, zabio je treći pogodak za Sevillu, ali je i igrao rukom u 16 metara nakon čega je Andre Silva postigao prvi pogodak za goste dok je igrao rukom i izvan 16 metara u 92. minuti, a Mendez je iz slobodnog udarca pogodio za konačnih 3:2.