Bez golova na San Mamesu, Atletico slavio protiv Betisa, poraz Girone

Petar Jenjić • nedjelja, 03.03.2024.

Danas su odigrane četiri utakmice 27. kola španjolske Primere. Novu pobjedu upisao je Atletico Madrid, Girona se vratila porazima, dok su Athletic Bilbao i Barcelona na San Mamesu odigrali bez golova...

Atletico Madrid - Betis 2:1

Nakon teškog poraza i ispadanja iz Kupa kralja, Atletico Madrid vratio se pobjedama u domaćem prvenstvu. Na domaćem terenu slavio je protiv Real Betisa s 2:1.

Igraj na utakmice Primere na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Atletico je poveo u osmoj minuti, a nakon zaista nespretne reakcije gostujuće obrane autogol je pripisan Ruiu Silvi. Vratar Betisa bio je u prvom planu u 28. minuti susreta kada je prvo obranio penal Alvaru Morati, a zatim u nastavku akcije još tri udarca istog igrača.

Ipak, Morata je došao do svog pogotka u završnici prvog poluvremena, a to mu je bio prvi gol za klub još od pobjede protiv Granade 22. siječnja.

Betis je smanjio zaostatak u 62. minuti kada je sjajno izvana pogodio William Carvalho. Rezultat se do kraja nije promijenio.

Villarreal - Granada 5:1

Villarreal je glatko na domaćem terenu slavio protiv pretposljednje Granade s visokih 5:1 i tako produžio niz na sedam utakmica bez poraza. Ovo mu je treća pobjeda u tom istom periodu.

Prva dva pogotka postigao je Alexander Sorloth koji je kasnije postigao i posljednji, peti gol svoje momčadi za hat-trick. U međuvremenu još su poentirali Etienne Capoue i Goncalo Guedes, dok je jedini gol za goste zabio Theodor Corbeanu.

Mallorca - Girona 1:0

Girona polako posustaje, a danas je upisala novi poraz. Na gostovanju kod Mallorce izgubila je s minimalmih 1:0, a jedini pogodak, vrijedan tri boda, postigao je Jose Copete u 33. minuti.

Athletic Bilbao - Barcelona 0:0

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, ali puno više problema imala je Barcelona koja je napravila dvije prisilne promjene. Prvo je morao igru napustiti Frenkie de Jong u 26. minuti, a u smiraj poluvremena izašao je i Pedri.

Izdvaja se pokušaj Joaa Cancela iz 31. minuti iz daljine, no domaći vratar i stoper uspjeli su otkloniti taj pokušaj ispred gol linije.

Niti nastavak nije ponudio promjenu rezultata i momčadi su podijelile bodove. Barcelona nije iskoristila postraj Girone i preuzela drugo mjesto, dok je Bilbao došao do okruklih 50 bodova kojima čvrsto drži peto mjesto.