SuperSport HNL, 25. kolo, 03.03.2024, 15:00 h, Rujevica, gledatelja: 6.855
Suci: Ante Čulina (Zagreb), Dario Kolarević (Zagreb), Dejan Vuković (Zagreb)
Niko Galešić 80'
Matej Mitrović 90'
2:0(0:0) Varaždin
Varaždin

[VIDEO] Rijeka dugo lomila oslabljene Varaždince, pobjeda osigurana u posljednjih deset minuta

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.03.2024.

Rijeka je ponovno vodeća momčad SuperSport HNL-a. Ugostila je Varaždin i upisala pobjedu 2:0 nakon podosta muke i borbe...

Varaždin je doputovao na Rujevici oslabljen prvenstveno neigranjem Zelenike, Postonjskog i Drožđeka koji su redom kartonirani protiv Hajduka i nisu mogli nastupiti.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

To kao da je malo uspavalo Riječane koji nisu bili onako goropadni ili agresivni kao što se očekivalo. Mladi vratar Domagoj Mamić u prvih 45 minuta praktički nije imao nikakvog posla.

Uvjerljivo najbolju priliku imao je Varaždin i to u 17. minuti. Lopta je ubačena na drugu vratnicu gdje je bio Ba, on je šalje u sredinu gdje je Dabro na manje od metra pred potpuno praznim golom, ali napadač Varaždina se spetljao i nije uputio loptu prema golu već od njega.

Nedugo zatim Dabro se mogao iskupiti, pobjegao je domaćoj obrani, prebacio Labrovića i poslao loptu u mrežu, ali dosuđeno je ipak zaleđe.

Nesretni Dabro prenio je nesreću i na Stjepana Radeljića nad kojim je vrlo čvrsto startao i branič Rijeke nije dočekao kraj prvog poluvremena na travnjaku.

Još jedna situacija koja je bila zanimljiva u prvom dijelu dogodila se u 41. minuti nakon starta Ba na Hodžu u 16 metara, tražio se kazneni udarac, ogledao je Čulina i snimku te odlučio da nema kaznenog udarca.

Željko Sopić posegnuo je na odmoru za novim izmjenama, pokušao je pojačati pritisak na Varaždince, u tome je i uspio, ali Rijeka je i dalje bila dosta nekonkretna prema naprijed.

Jedan pokušaj Hodže u blok i Obregona atraktivno škaricama, bilo je sve do vodećeg pogotka domaćina.

On je stigao u 80. minuti, ubačena lopta iz kornera na drugu vratnicu tamo je Hodža koji je glavom šalje prd gol, mladi Mamić otišao je u prazno, a Galešić je pogodio glavom za 1:0.

Točka na i stigla je u 90. minuti. Ubacio je Pašalić iz slobodnog udarca, Galešić je prenio loptu do Mitrovića koji puca iz prve s desetak metara i zabija za 2:0.

Bila je to ujedno i posljednja zanimljiva situacija u ovom dvoboju, Rijeka je uzela zasluženo sva tri boda.