Zimski sportovi

Meillard do prve slalomske pobjede, Zubčić i Rodeš napredovali

Petar Jenjić • nedjelja, 03.03.2024.

Loic Meillard pobjednik je slaloma voženog u Aspenu. Švicarski skijaši tako je došao do prve slalomske pobjede u karijeru, a bolju drugu vožnju, u odnosu na prvu, odradili su i hrvatski skijaši...

Iza nas je bogat skijaški vikend u Aspenu koji je zaključen utrkom slaloma. Do pobjede je stigao Švicarac Loic Meillard koji je slavio s vremenom 1:42.73.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Meillard je slavio ispred Nijemca Linusa Strassera koji je zaostao 89 stotinki, dok je treće mjesto zauzeo Henrik Kristoffersen iz Norveške sa sekundom i 17 stotinki u plusu. Vodeći nakon prve vožnje, Francuz Clement Noel, drugu vožnju nije uspio završiti.

Istok Rodeš, koji je prvu vožnju zaključio na 16. mjestu, u drugoj je napredovao za jedno i zauzeo je 15. poziciju. Za pobjednikom je zaostao dvije sekunde i 37 stotinki.

Nakon što je prvu vožnju zaključio na 30. mjestu, Filip Zubčić napredovao je nekoliko pozicija i utrku je na koncu zaključio kao 23. s tri sekunde i 62 stotinke zaostatka.

Podsjetimo, Matej Vidović prvu vožnju završio je na 31. mjestu, dok Samuel Kolega nije stigao do cilja.

Meillardu je ovo bila treća pobjeda karijere, a prva u slalomu, dok u karijeri još ima čak 18 postolja.