Duje Ajduković poražen u kvalifikacijama za Masters

Petar Jenjić • utorak, 05.03.2024.

Duje Ajduković nije uspio proći prvu prepreku u kvalifikacijama za Masters u Indian Wellsu. Bolji je od njega u tri seta bio Zachary Svajda...

Svoj prvi meč u kvalifikacijama za neki Masters turnir odigrao je Duje Ajduković koji je nastupio u prvom kolu istih za plasman u glavni ždrijeb Indian Wellsa.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski tenisač, trenutno 120. na ATP ljestvici, igrao je u prvom kolu protiv domaćeg predstavnika i 143. tenisača svijeta, Zacharyja Svajde. Amerikanac je slavio sa 2:6, 6:2, 6:0 nakon jednog sata i 33 minute igre.

Ajduković je jako dobro krenuo u meč i u prvi set dobio je sa 6:2. U drugom setu imao je šansu za break, ali od rezultata 2:2, pa sve do kraja, nije uspio dobiti nijedan gem. Bio im je to prvi međusobni dvoboj.

Šteta, jer bila je to dobra šansa Ajdukoviću za glavni ždrijeb, s obzirom na to da bi ga u drugom kolu čekao 143. tenisač svijeta, Slovak Lukas Klein.