SuperSport HNL, 26. kolo, 08.03.2024, 17:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Toni Dadić (Zagreb), Luka Pušić (Zagreb), Vedran Đurak (Sveti Ivan Zelina)
Matej Vuk 83' (11m)
Istra 1961

[VIDEO] Istra 1961 vratila se iz dva gola minusa i odnijela bod iz Varaždina

Branimir Korać • petak, 08.03.2024.

Varaždin ipak nije izdržao. Imao je vodstvo 2:0, igrao je dobro, ali nije izdržao i Istra je u završnici prvog dijela smanjila zaostatak, a u drugom dijelu otišla do remija...

Zanimljiv susret na otvaranju 26. kola SuperSport HNL-a. Varaždin je ugostio Istru 1961, a susret je okončan 2:2.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon prvih pola sata igre činilo se da će Varaždin rutinski do pobjede, bio je bolji, imao vodstvo 2:0, a Istra je u tom početku pokazala vrlo malo.

Međutim drugi pogodak Varaždina kao da je bio znak gostima za buđenje i uspjeli su se do kraja susreta vratiti u utakmicu.

Varaždin je već u petoj minuti opasno zaprijetio kada je Postonjski jako dobro pucao iz slobodnog udarca, ali Majkić je uspio obraniti taj pokušaj.

U 16. minuti Varaždin je poveo golom Mitrovskog koji se odlično snašao pred golom nakon ubačaja Šege po zemlji, Makedonac je došao ispred čuvara i pogodio za 1:0.

U 31. minuti 2:0 za Varaždin. Krasan pogodak postigao je Marko Dabro koji je tako pokazao da nije zaboravio zabijati. Odlično je opalio izvana, a lopta je u luku završila u mreži.

Nakon toga Istra se počinje buditi i u završnici prvog dijela dolazi do smanjenja zaostatka. U 43. minuti Hujber je ubacio u kazneni prostor, a Valinčić glavom poslao loptu u mrežu.

U drugom dijelu puno manje uzbuđenja. Tek jedna poluprilika kada je Valenčić pucao glavom u vanjski dio mreže. No ipak je viđen jedan pogodak i to u 83. minuti kada je Koski ubacivao, a Šego igrao rukom. Dosuđen je kazneni udarac koji Vuk pretvara u pogodak.

Do kraja susreta ostalo je tih 2:2, Istra je uspjela uzeti taj veliki bod iako je bila dva gola u minusu.