Bašić i Bradarić izgubili sa Salernitanom, pobjeda Erlićevog Sassuola

Petar Jenjić • subota, 09.03.2024.

Odigrane su dvije utakmice 28. kola talijanske Serie A. Cagliari je upisao jako važnu pobjedu protiv Salernitane, dok je Sassuolo bio bolji od Frosinonea...

Nastavlja se dobar period Cagliarija. Četvrtu prvenstvenu utakmicu u nizu nije izgubio, a danas je stigao do druge uzastopne pobjede. U pravoj golijadi slavio je protiv posljednje Salernitane s 4:2 i tako barem privremeno stigao do 13. mjesta na ljestvici.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je poveo u 12. minuti susreta kada je Gabriele Zappa asistirao za Gianluca Lapadulu koji uspješno vara vratara, a zatim i protivničkog igrača te iz blizine šalje loptu preko crte za 1:0.

Gianluca Gaetano u 38. minuti zabio je za 2:0, a pogodak je poništen zbog zaleđa. Isti igrač je dvije minute kasnije ipak postigao gol i donio veliku prednost domaćoj ekipi.

Na poluvremenu je kod Cagliarija ušao Eldor Šomurodov koji se pet minuta kasnije upisao u strijelce nakon slabe obrambene reakcije Salernitane koja kao da je potpisala kapitulaciju. U 56. minuti gosti su smanjili zaostatak, ubacio je Alessandro Zanoli, a loptu u mrežu skrenuo Grigoris Kastanos.

Samo nekoliko minuta kasnije novi pogodak gostiju, ubacio je iz kornera Antonio Candreva, a glavom loptu u mrežu skrenuo Giulio Maggiore. Ipak, Cagliari se vratio na dva gola razlike, a svoj drugi pogodak na susretu zabio je Šomurodov.

U dresu gostujuće momčadi cijeli susret odigrao je Domagoj Bradarić, dok je Toma Bašić u igru ušao u 87. minuti.

U utakmici važnoj za ostanak, Sassuolo je na domaćem terenu slavio protiv Frosinonea s 1:0. Tako je stigao do 23 boda, samo jedan iza današnjeg protivnika koji je prvi iznad zone ispadanja.

Sassuolo je poveo u 58. minuti kada je dobro naciljao i pogodio Kristian Thorstvedt. Rezultat se do kraja nije promijenio, iako su gosti mogli zabiti iz penala u 90. minuti. Kaio Jorge nije bio precizan.

Cijeli susret za pobjedničku ekipu odigrao je Martin Erlić.