Ivo Grbić odigrao utakmicu sezone, ali Sheffield ispustio pobjedu

Mario Borko • subota, 09.03.2024.

Wolverhampton je nastavio dobru formu i pobijedio Fulham s 2:1, Crystal Palace i Luton Town remizirali su s 1:1, a Sheffield United je na gostovanju kod Bournemoutha ispustio dva gola prednosti i na kraju remizirao s 2:2...

U sve tri utakmice Premier lige igrane od 16 sati vidjeli smo pogotke u samoj završnici susreta. Luton Town je na gostovanju kod Crystal Palacea do boda stigao u 96. minuti, završilo je 1:1. Bournemouth je u sudačkom dodatku nadoknadio dva gola minusa i remizirao sa Sheffield Unitedom 2:2, a Wolverhampton je s 2:1 pobijedio Fulham koji je golom u nadoknadi samo ublažio poraz.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon što je u ponedjeljak kod kuće u četvrtoj uzastopnoj utakmici primila najmanje pet golova, momčad Chrisa Wildera bila je na pragu iznenađujuće pobjede na gostovanju kod Bournemoutha. Najbolji strijelac domaće momčadi Dominic Solanke u 14. minuti propustio je realizirati kazneni udarac, a to je u 27. kaznio Gustavo Hamer koji dovodi goste u vodstvo. Jack Robinson u 64. minuti udvostručuje prednost Bladesa i dovodi ih na korak do četvrte ovosezonske pobjede. Ipak domaćini su u ovom susretu uputili čak 32 udarca prema vratima Cherriesa i na kraju zasluženo stigli do remija.

Ivo Grbić odigrao je najbolju utakmicu otkako je stigao na otok, upisao je čak devet obrana, ali naposljetku nije uspio sačuvati čistu mrežu. Kobni su bili udarci iz kuta, Dango Ouattare je u 74. minuti najviši nakon kornera i smanjuje rezultat, a u 91. nakon još jednog udarca iz kuta lopta se odbijala i na kraju stigla do Enesa Unala koji svojim prvim pogotkom za klub postavlja konačnih 2:2.

Oba gola pala su iz peterca pa ostaje dojam da je bivši vratar Lokomotive i Hajduka mogao bolje reagirati, ali svejedno ostaje junak svoje momčadi koja nastavlja puno bolje partije pružati na gostovanjima.

Crystal Palace je u utakmicu protiv Luton Towna, koji se bori za opstanak, ušao kao favorit, a tu je ulogu opravdao do 96. minute kada su se gosti ipak spasili poraza. Jean-Philippe Mateta je već u 11. minuti doveo domaće u vodstvo, a iako su bili bolja momčad i uputili čak 21 udarac prema protivničkim vratima popustili su u samoj završnici. U posljednjem napadu na utakmici Andros Townsend je iz očaja oštro ubacio u šesnaesterac, a Cauley Woodrow je samo malo skrenuo loptu i donio svojoj momčadi važan bod.

Prekinuta je tako serija od pet uzastopnih poraza za klub koji se u najelitniji rang engleskog nogometa vratio nakon više od 60 godina izbivanja.

Wolverhampton je kod kuće stigao do četvrte pobjede u posljednjih pet utakmica i tako nakon prolaska u kupu nastavlja i uspon u prvenstvu. Vukovi su s 2:1 pobijedili Fulham iako su gosti uputili gotovo tri puta više udaraca. Ryan Ait Nouri je u 52. minuti zabio za vodstvo, a u 67. Tom Cairney je autogolom zapečatio sudbinu svoje momčadi. Alex Iwobi je dobru individualnu predstavu okrunio golom u 98. minuti, ali bilo je prekasno za nešto više.