Nino Serdarušić bez glavnog turnira u Szekesfehervaru

Petar Jenjić • ponedjeljak, 11.03.2024.

Hrvatski tenisač Nino Serdarušić nije uspio izboriti glavni ždrijeb Challengera koji se ovog tjedna igra u mađarskom Szekesfehervaru. Bolji je od njega u drugoj rundi kvalifikacija bio Cezar Cretu...

Nakon pobjede protiv Edasa Butvilasa iz Litve, hrvatski tenisač Nino Serdarušić nije uspio proći i drugu, ujedno i posljednju, prepreku u kvalifikacijama za glavni ždrijeb Challengera u Szekesfehervaru.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Serdarušić, trenutno 315. tenisač svijeta, za protivnika je imao 19 mjesta slabije rangiranog Rumunja Cezara Cretua koji je slavio u dva seta sa 6:4, 7:5.

Bio im je ovo prvi međusobni dvoboj, a trajao je jedan sat i 34 minute. Cretu igra solidnu sezonu na Futersima i sada se okušava na razini više. Trenutno mu ide jako uspješno.

Hrvatski tenisač u cijelom meču nije imao nijednu priliku za oduzimanje servisa, dok je njegov protivnik imao njih sedam. Iskoristio je dvije, po jednu u svakom setu, što mu je bilo i više nego dovoljno.