SuperSport HNL, 27. kolo, 16.03.2024, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Deni Grofelnik (Valpovo), Dino Knez (Osijek)
Niko Galešić 50'
Rijeka

[VIDEO] Niko Galešić još jednom riješio dvoboj u Koprivnici

Branimir Korać • subota, 16.03.2024.

Rijeka je upisala novu pobjedu i ostaje na vrhu SuperSport HNL-a. Još jednom je u Koprivnici slavila s 1:0 i to ponovno golom Nike Galešića...

Rijeka je odnijela tri vrlo važna boda iz Koprivnice, slavila je protiv Slaven Belupa s 1:0. Zanimljiv dvoboj u Koprivnici u kojem je Rijeka bila bolja, opasnija, stvorila više prilika i u konačnici je i zaslužila pobjedu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jedini pogodak na susretu postigao je Niko Galešić, čovjek koji je bio jedini strijelac i u prošlom dvoboju ovih protivnika u Koprivnici. Tada je zabio iz krasnog solo prodora preko cijelog terena, ovaj put ipak nakon dodavanja Hodže.

Prvo poluvrijeme bilo je loše i praktički bez ikakvih prilika. Viđen je tek po jedan pokušaj na svakoj strani, ali kod oba su dobro reagirali vratari.

Prvo je Fruk pucao iskosa u bliži kut, Sušak je odbio u korner, a zatim je u 43. minuti Mioč odlično opalio, no Labrović je jednako tako odlično reagirao.

Odmah na početku drugog dijela Rijeka je povela. Smolčić je pucao, lopta dolazi do Hodže koji pak pronalazi Galešića, a on mirno zabija iz blizine za 1:0.

Rijeka je puno bolje ušla u drugo poluvrijeme i Slaven je bio prisiljen na obranu. U nekoliko navrata malo je nedostajalo da gosti dođu do drugog pogotka, međutim lopta je najčešće zapinjala u bloku.

U 82. minuti Obregon je bio u čistoj situaciji i kada se već očekivala lopta u mreži, Sušak je odbio taj njegov pokušaj.

U završnici susreta Rijeka je uspjela odmaknuti Slaven Belupo od svog gola i tako spriječiti neke neugodnosti te je zadržala stečeno vodstvo.