Krasan pogodak dvostrukog strijelca Jakića za pobjedu Augsburga i nastavak mizernog niza Wolfsburga

Branimir Korać, Mario Borko • subota, 16.03.2024.

U prvim susretima subotnjeg programa Bundeslige Bayern je bio uvjerljiv protiv Darmstadta, a Niko Kovač nastavio je s lošim rezultatima, Augsburg je slavio u Wolfsburgu s 3:1 uz dva pogotka Kristijana Jakića...

U pet utakmica 26. kola Bundeslige koje su započele od 15 sat i 30 minuta vidjeli smo čak 18 golova. Union Berlin Nenada Bjelice nakon dva poraza vratio se pobjedama, kod kuće je s 2:1 slavio protiv Werdera. Wolfsburg Nike Kovača na domaćem je terenu poražen od Augsburga s 1:3, a heroj gostiju bio je Kristijan Jakić koji je zabio dva gola. Bayern Munchen je nakon osam golova u prošlom kolu u ovom zabio pet na gostovanju kod Darmstadta, završilo je 2:5. Mainz je s 2:0 bio bolji od Bochuma, a Heidenheim i Borussija Moenchengladbach odigrali su 1:1.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Muke po Kovača su nastavljene i samo je pitanje trenutka kada će bivši izbornik hrvatske reprezentacije ostati bez posla. 11. utakmica bez pobjede završila je domaćim porazom od Augsburga 1:3. Krenulo je dobro za Vukove koji su u devetoj minuti poveli preko Patricka Wimmera, ali isti igrač je vrlo brzo postao tragičar, kada je u 45. dobio izravni crveni karton. Zaradio ga je kao posljednji čovjek obrane, a Arne Maier je iz tog prekida uz malo sreće i odbijanja izjednačio na 1:1.

Bavarci su u drugom dijelu dominirali, a četvrtu uzastopnu pobjedu donio im je bivši dinamovac Kristijan Jakić s dva gola. Bili su to prvi pogoci za povremenog hrvatskog reprezentativca koji je na posudbi iz Eintracht Frankfurta, prvijenac je zabio u 61. iz gužve, a drugi u 79. minuti udarcem izvana. Lovro Majer je u igru kod Wolfsburga ušao u 78. minuti, a njegova momčad pala je na 14. mjesto Bundeslige, dok je Augsburg, za kojeg je Dion Drena Beljo odradio posljednjih osam minuta, sedmi.

Union Berlin od dolaska hrvatskog stručnjaka u pravilu pobjeđuje sve utakmice u kojima na papiru ulazi kao favorit. To se ponovilo i ovog put protiv Werdera. Nakon sterilnog prvog dijela, Bjeličine su trupe u nastavak ušle furiozno, Yorbe Vertessen zabio je za 1:0 u 50., a samo dvije minute kasnije Brenden Aaronson dodao je i drugi. Mitchell Weiser je u 63. vratio goste u igru, ali Union se do kraja uspješno obranio i tako nakon dva poraza stigao do nove pobjede, šeste u mandatu bivšeg trenera Dinama i Osijeka. Klub iz glavnog grada sada je 13. i sigurno plovi prema sredini ljestvice, a Werder je usprkos trećem uzastopnom porazu ostao deseti. Josip Juranović je susret gledao s klupe.

Bayern je čini se uhvatio željenu formu. Nakon 3:0 protiv Lazija, 8:1 protiv Mainza ništa bolje na svom terenu nije prošao ni posljednjeplasirani Darmstadt. Završilo je 2:5 za Bavarce, a dvostruki strijelac bio je Jamal Musiala. Domaćini su poveli u 28. minuti preko Tima Skarkea, spomenuti Musiala u 36. izjednačuje rezultat, a najbolji strijelac lige Harry Kane u sučevom dodatku prvog dijela potpuno dovodi goste u vodstvo. Njemački reprezentativac je u 64. zabio svoj drugi, a Serge Gnabry i Mathy Tel potvrdili su uvjerljivo slavlje. Oscar Vihelmsson zabio je u zadnjoj minuti drugi za domaćine koji su u ovoj utakmici prošli bolje nego u ogledu na Allianz Areni kada su primili osam "komada". Darmstadt, za kojeg je Bartol Franjić odradio 79 minuta, je posljednji i sve je bliže povratku u Zweitu, a Bavarci su sigurni drugi i s distance od sedam bodova čekaju kiks Bayer Leverkusena.

Mainz se nakon sramotnih 8:0 u prošlom kolu protiv Bayern oporavio na najbolji mogući način. Momčad Bo Henriksena je kod kuće pobijedila Bochum i tako preskočila Koln na 16. mjestu koje vodi u doigravanje za ostanak u Bundesligi. Apsolutni heroj bio je Jonathan Burkardt koji je u nadoknadi prvog dijela realizirao kazneni udarac, a u 71. potvrdio pobjedu i donio veliki tri boda svojoj momčadi. Bochum je 15. i ima šest bodova više od Mainza, ali serija od četiri poraza ne djeluje obećavajuće uoči završnice sezone.

Dvoboj susjeda na ljestvici završen je remijem 1:1. Borussija Moenchengladbach je povela već u devetoj minuti, strijelac je bio Robin Hack kojem je to bio četvrti gol u posljednje tri utakmice. Heidenheim je u drugom dijelu apsolutno dominirao i zasluženo stigao do boda, a pogodak za šesti remi u posljednjih deset utakmica zabio je Eren Dinkci u 66. minuti. Domaćini koji su ujedno i novajlije u ligi su ostali 11., a Borussija 12.