SuperSport HNL, 27. kolo, 16.03.2024, 17:10 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina), Marjan Tomas (Vladislavci), Jerko Crnčić (Vrbovec)
Robert Mudražija 25', 60'
Lokomotiva

[VIDEO] Robert Mudražija s dva pogotka odveo Lokomotivu do pobjede na Poljudu

Branimir Korać • subota, 16.03.2024.

Lokomotiva je upisala veliku pobjedu na Poljudu, svladala je Hajduk s 2:1 i preskočila Osijek u borbi za četvrto mjesto. Hajduk je izgubio tri vrlo važna boda...

Lokomotiva kroji hrvatsko prvenstvo. Dinamo ju je samo jednom dobio ove sezone, Hajduk također. Svladala je Hajduk na Poljudu i Dinamo na Maksimiru, zasad Rijeka još najbolje prolazi s Lokosima.

Upozoravao je Mislav Karoglan uoči ovog susreta koliko je Lokomotiva opasna i to se vidjelo od početka susreta.

Prva velika prilika na susretu pripala je Lokomotivi koja je u 15. minuti bila nekoliko centimetara udaljena od vodstva. Mersinaj je pucao glavom, ali lopta je pogodila gredu, kasnije je Lučić odbio loptu u korner nakon pokušaja Čopa

U 23. minuti Hajduk ostaje s igračem manje. Dino Mikanović imao je od četvrte minute žuti karton, ali svejedno je išao neoprezno prema Leovcu i zaradio novi žuti karton te morao napustiti travnjak.

S igračem više Lokomotiva je brzo došla do vodstva. Nakon kornera lopta je ubačena na drugu vratnicu gdje je Duje Čop koji je šalje u sredinu, a Robert Mudražija iz blizine pogađa za 1:0.

Proslavio je Mudražija pogodak pred Torcidom, to se nije svidjelo Marku Livaji koji je krenuo u obračun, no srećom brzo se sve smirilo.

Do kraja prvog dijela Lokomotiva je imala još jednu veliku priliku kada je Šotiček bio na udarcu, a Šarlija blokom sezone spasio Hajduk.

U drugom dijelu Hajduk je rano dobio priliku za poravnanje. U 54. minuti ubacivao je Pukštas, a rukom igrao Marić i dosuđen je penal. Loše ga je izveo Livaja te Čavlina brani i čuva svoju mrežu.

Pet minuta kasnije Lokomotiva bježi na 2:0. Bartolec je ostavio loptu za Mudražiju koji sjajno prolazi čuvara, ulazi u 16 metara i zabija kroz noge Lučiću za 2:0.

Hajduk se potpuno otvorio i prijetio uglavnom preko Livaje, no i Lokomotiva je bila opasna, imala je sjajne situacije za Goričana, Marića, Šotičeka, no ostalo je 2:0.

Sve do posljednjih sekundi sudačke nadoknade kada Livaja krasnim pogotkom postavlja konačnih 1:2.

Važna tri boda za Lokomotivu u borbi za Europu i tri važna izgubljena boda za Hajduk u borbi za titulu.