SuperSport HNL, 27. kolo, 17.03.2024, 17:10 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 3.339
Suci: Ante Čulina (Zagreb), Anto Marić (Zagreb), Dominik Benković (Zaprešić)

Branimir Korać • nedjelja, 17.03.2024.

U posljednjem susretu 27. kola SuperSport HNL-a Dinamo je slavio u gostima kod Rudeša s 3:0. Pobjeda je upisana, ali brine ozljeda Martina Baturine...

Dinamo je bio bolji protivnik od prve do posljednje minute i zasluženo je slavio, ali nije bio onako efikasan kao što su navijači priželjkivali. Nakon blamaže u Solunu, Modrima je ovdje pobjeda ipak bila prioritet.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od početka je bilo jasno kako će ovaj susret izgledati. Dinamo je imao loptu u nogama i kontrolu, a domaćin je pokušavao napraviti nešto više iz tranzicije.

Već u 25. sekundi Dinamo je prvi put zaprijetio preko Kaneka koji je iz dobre pozicije pucao loše.

Prvu veliku priliku Dinamo je imao u 17. minuti, Petković je ubacio iz kaznenog prostora prema Hoxhi koji puca glavom, ali s gol linije izbija Karačić.

Općenito Hoxha je imao puno više pokušaja prema golu nego inače, dosta često je znao ostajati daleko od gola, no danas je često bio u 16 metara i ulazio u prilike.

Do kraja prvog dijela Dinamo je imao još nekoliko poluprilika, ali nije došao do pogotka i uz zvižduke je ispraćen u svlačionicu.

U drugom dijelu potpuno drugačija slika i agresivniji i konkretniji gosti.

U igru je ušao Fran Brodić i odmah u 50. minuti pogodio vratnicu.

Deset minuta kasnije Dinamo dolazi do vodstva. Martin Baturina ubacio je iz kornera, a Moreno Živković glavom postiže svoj prvijenac u dresu Dinama.

Vrlo brzo slijedi loša vijest za Dinamo. Baturina je u jednom trku osjetio bol u mišiću, stao je i legao na travu te je odmah zamijenjen.

Dinamo je i bez njega završio posao.

U 78. minuti Petković je vukao loptu do kaznenog prostora pa proigrao na lijevoj strani Brodića koji lako zabija.

Tu nije bio kraj, u 86. minuti treći pogodak Dinama. Halilović je prošao desnom stranom i dao povratnu loptu za Sučića koji puca s ruba 16 metara i pogađa u donji kut.

Promjena više nije bilo, Dinamo je ubilježio 3:0 pobjedu u Kranjčevićevoj.