Hrvati sa sve manjom ulogom, jedino Bogdanović dobio minute, Šarić i Šamanić promatrači

Branimir Korać • utorak, 19.03.2024.

Niz zanimljivih dvoboja noćas je odigrano u NBA ligi, trojica Hrvata bila su u konkurenciji za nastup, ali samo je Bogdanović dobio priliku i nije se posebno istaknuo...

Nakon dva poraza u prva dva ovosezonska dvoboja, Cleveland Cavaliersi uspjeli su doći do pobjede u gostima kod Indiana Pacersa. Gosti su bolje završili utakmicu, nakon što je Tyrese Haliburton dvije minute prije kraja izjednačio na 103:103, Indiana više nije ubacila niti poen i Cavsi su s pet poena u nizu otišli do pobjede.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cavsi su bili bez trojice startera uključujući i Donovana Mitchella, a do pobjede su ih predvodili s po 23 poena Jarrett Allen (devet skokova) i Caris LeVert (osam skokova i 11 asistencija). Kod Pacersa Pascal Siakam ubacio je 19 poena uz 12 skokova, a po 14 poena imali su Haliburton (12 asistencija) i TJ McConnell.

Golden State Warriorsi poraženi su kod kuće od New York Knicksa, a za razliku od nekadašnjih utakmica u kojima su Bojan Bogdanović i Dario Šarić bili na suprotnim stranama, danas ne možemo govoriti s oduševljenjem o njihovom učinku. Šarić više uopće ne igra i nije u rotaciji, a Bogdanović u Knicksima ima manju ulogu nego u posljednjim klubovima.

Knicksi dobro guraju i ovo im je četvrta pobjeda u nizu pa se teško nešto može s te strane prigovoriti, a u pobjedi kod Warriorsa odlični su bili Jalen Brunson s 34 poena i sedam asistencija, Miles McBride s 29 poena te Josh Hart s deset poena, 11 skokova i 11 asistencija. Bogdanović je za 17 minuta ubacio četiri poena (2/4 za dva, 0/2 za tri) uz po dva skoka i asistencije. Kod Warriorsa Stephen Curry ubacio je 27 poena uz pet skokova i asistencija, a Trayce Jackson-Davis 19 poena uz devet skokova.

Priliku više ne dobiva niti Luka Šamanić koji je jedno vrijeme bio u rotaciji, ali vratio se na kraj klupe. Jazz je noćas poražen u Salt Lake Cityju od Minnesote sa 114:104 iako su Timberwolvesi bili bez Karl-Anthonyja Townsa i Rudyja Goberta.

Predvodili su ih Anthony Edwards s 32 poena i osam asistencija te Naz Reid sa 17 poena. Kod Jazza Collin Sexton završio je s 24 poena, a Lauri Markkanen dodao je 22 uz 12 skokova.

Miami je upisao poraz u gostima kod Philadelphije koja je odradila vrlo dobru utakmicu i mogla je i uvjerljivije slaviti. Domaćin je odnio pobjedu 98:91 u srazu dva protivnika koja su značajno oslabljena.

Kod Sixersa Tyrese Maxey ubacio je 30 poena uz deset asistencija, Kelly Oubre 22 poena uz 11 skokova. Kod poraženih po 20 poena Bam Adebayo (13 skokova) i Terry Rozier ubacili su po 20 poena.

NBA:
Indiana Pacers - Cleveland Cavaliers 103:108
Golden State Warriors - New York Knicks 112:119
Utah Jazz - Minnesota Timberwolves 104:114
Philadelphia 76ers - Miami Heat 98:91
Los Angeles Lakers - Atlanta Hawks 136:105 (D'Angelo Russell 27p, 10as/Jalen Johnson 25p, 9sk)
Boston Celtics - Detroit Pistons 119:94 (Jaylen Brown 31p, 7sk/Jaden Ivey 21p, 5sk, 5as)
Sacramento Kings - Memphis Grizzlies 121:111 produžetak (Malik Monk 28p, 6sk, 6as/Jaren Jackson 25p)
Chicago Bulls - Portland Trail Blazers 110:107 (DeMar DeRozan 28p, 6as/Anfernee Simons 30p, 9sk)