Tijesan poraz Cedevite Junior, Spartak preokrenuo i sačuvao vodstvo

Petar Jenjić • četvrtak, 21.03.2024.

Košarkaši Cedevite Junior upisali su poraz u 12. kolu Druge ABA lige. Protivnik je bio Spartak Subotica, a srpska momčad slavila je s 83:80...

Cedevita Junior je u sklopu 12. kola Druge ABA lige igrala protiv Spartak Subotice, uz Zlatibor, ekipe s najboljim omjerom u natjecanju. Dvoboj je odlučen u samoj završnici, a srpska ekipa slavila je s 83:80 i došla do desete pobjede. Cedevita je pala na omjer 4-8.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Spartak je odigrao bolje prvu četvrtinu, vodio je i sa 16:9, a nakon deset minuta imao je četiri koša viška (21:17). U drugoj dionici vodio je 30:24, nakon čega je uslijedila serija Cedevite od 15:0 i prelazak u vodstvo.

Zagrebačka momčad na poluvremenu je vodila 44:35, a u 24. minuti imala i 16 poena prednosti (53:37). Međutim, uslijedio je jako loš period igre i samo šest poena u narednih deset minuta. Spartak je napravio nevjerojatnu seriju od 31:6.

Srpska momčad je sedam minuta prije kraja došla do vodstva od 68:59. Nešto kasnije imala je i dvoznamenkastu prednost, ali Cedevita je došla na samo poen zaostatka, 16 sekundi prije kraja (81:80). Ipak, više od toga nije išlo, Aleksandar Lazić zabio je slobodna bacanja, a šut za produžetak nije pogodio Martin Jelić iz teške situacije.

Lazić je susret zaključio s 22 poena i 13 skokova, dok je isti broj koševa zabio i Nemanja Gordić koji je dodao pet skokova i deset asistencija.

Najbolji je u redovima Cedevite bio Ivan Karačić s 19 koševa i pet skokova, Ivan Bogdanović dodao je 17 poena.