Hrvatska reprezentacija do 19 godina porazom od Turske ostala bez Europskog prvenstva

Branimir Korać • subota, 23.03.2024.

Nakon što je Njemačka u prvoj utakmici dana poražena od Rumunjske, bilo je jasno kako Hrvatska ni pod koju cijenu ne smije izgubiti od Turske. Na žalost niej izbjegla poraz, Turska je slavila s 2:1 i osigurala prvo mjesto...

Hrvatska je imala veliku priliku zakoračiti prema Europskom prvenstvu do 19 godina, međutim porazom od Turske 2:1 ostala je bez završnice. Šteta, skupo je plaćen vrlo loš ulazak u utakmicu, Turska je tu došla do dva gola prednosti i Hrvatska nije uspjela okrenuti rezultat.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP U-19 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U drugom dijelu izabranici Siniše Oreščanina bili su bolji, oštećeni su i za kazneni udarac, ali to će im malo značiti, Turska prolazi dalje.

Počelo je jako loše, već nakon deset minuta igre Turska je vodila 2:0, a osim toga imala je još neke prilike, ulazak u utakmicu nije mogao biti lošiji za Hrvatsku. Engin Yildirim i Emre Uzun bili su strijelci, a za još malo loših vijesti pobrinuo se Luka Vušković koji je u 23. minuti napustio igru zbog ozljede.

Nakon vrlo lošeg prvog dijela, Hrvatska je zaigrala znatno bolje u nastavku susreta.

U 50. minuti stigla je do smanjenja zaostatka, Vrbančić je ubacio iz prekida, lopta je vraćena na prvu vratnicu gdje je sam Koščević koji lakoćom zabija za 1:2.

Niti pet minuta kasnije Hrvatska je s pravom tražila kazneni udarac. Turski branič igrao je rukom, ali sudac se nije oglasio.

Nizala je Hrvatska pokušaje, a jako dobru šansu imala je u 77. minuti kada je turski vratar skrivio indirekt koji je dosuđen na petercu. Pucao je Koščević i pogodio vratnicu.

Ostalo je 2:1, bilo je situacija za poravnanje, ali lopta nije htjela u mrežu.

Hrvatska je upisala poraz, a Turska je bučno proslavila odlazak na Europsko prvenstvo.

U posljednjem kolu dvoboj protiv Rumunjske za Hrvatsku će biti utakmica tek za drugo mjesto.