FMP iznenadio u Zadru, šesto mjesto ipak postaje realnost

Branimir Korać • četvrtak, 28.03.2024.

Zadar nije uspio upisati važnu domaću pobjedu protiv FMP-a. Poražen je 75:72 i gubi bitku za petu poziciju uoči doigravanja...

Susret s FMP-om bio je vrlo važan za Zadrane, u njemu su tražili pobjedu s kojom bi ostali u igri za peto mjesto uoči doigravanja. No, pobjeda nije upisana, FMP je slavio sa 75:72 i u susretu koji njemu nije bio od velikog značaja, stigao je do pobjede.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od početka Zadar nije imao susret pod kontrolom. FMP se konstantno držao tu negdje, ili u laganom vodstvu ili u laganom zaostatku. Kuzmić je Zadranima stvarao dosta problema, u drugom poluvremenu razigrao se Matic Rebec čije su trice u konačnici igrale i vrlo važnu ulogu u ovom susretu.

Zadar je vukao Luka Božić, očito je da Marko Ramljak još nije pravi i to se osjetilo na njegovoj igri. Božić nije dobio pravu podršku i nije uspio povući samostalno Zadrane do pobjede.

Većim dijelom drugog poluvremena Zadrani su bili u vodstvu, ali završnica susreta pripala je FMP-u.

Posljednji ubačaj Zadra iz igre bio je koš Božića četiri minute prije kraja za 69:63. No dvije trice Rebeca i ubačaj Novaka 34 sekunde prija kraja odveli su FMP do vodstva 73:71.

U samu završnicu ušlo se uz vodstvo FMP-a 74:72, a na liniju slobodnih bacanja poslan je Ognjen Kuzmić. Slobodna su njemu veliki problem i promašio je oba te je Zadar dobio priliku barem za produžetak.

No pokušali su domaćini na sve ili ništa, Lakić je šutnuo tricu i nije pogodio te je FMP zaključio posao.

Najbolji kod pobjednika bili su Ognjen Kuzmić s 18 poena i 11 skokova te Matic Rebec sa 16 polena. Kod Zadra Božić je stao na 26 poena, šest skokova i pet asistencija.