Cibona ipak ostala malo prekratka protiv Igokee

Petar Jenjić • subota, 30.03.2024.

Cibona nije uspjela slaviti u susretu 25. kola ABA lige. Na domaćem parketu igrala je protiv Igokee, a gosti su na kraju ipak došli do pobjede...

Košarkaši Cibone u susretu su pretposljednjeg, 25. kola regionalne ABA lige izgubili na svom terenu od Igokee rezultatom 77:70.

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Aleksandar Aranitović s 21 poenom i Matej Bošnjak s 15 koševa bili su najefikasniji kod Cibone, dok je Mario Nakić sa 16 ubačaja vodio Igokeu do važne pobjede u borbi za ulazak u doigravanje. Goran Filipović dodao je osam koševa i dva skoka za goste.

Ključnim razdobljem utakmice pokazala se završnica treće i početak četvrte četvrtine kada je Igokea "pobjegla" na deset koševa prednosti te zadržala vodstvo do kraja. Cibona je dvije minute prije isteka vremena uspjela smanjiti na 68:71, no potom je uslijedilo nekoliko promašaja za tricu pa je preokret izostao.

Cibona je ovim porazom pala na omjer 9-16 te će regionalnu sezonu okončati utakmicom protiv Cedevite Olimpije, dok je Igokea stigla na omjer 13-12 te će sigurno nastupiti u četvrtfinalu doigravanja.