Anadolu Efes progurao se do desetog mjesta, porazi Armani Milana i Partizana

HINA, Petar Jenjić • petak, 29.03.2024.

Odigrano je pet utakmica 32. kola košarkaške Eurolige. Anadolu Efes je slavio na gostovanju kod Baskonije i probio se na deseto mjesto, dok je Partizan izgubio jako važnu domaću utakmicu od Olympiakosa...

Košarkaši Anadolu Efesa, koje od veljače vodi hrvatski stručnjak Tomislav Mijatović, na gostovanju su u susretu 32. kola Eurolige pobijedili Baskoniju s 97:76 probivši se na deseto mjesto, posljednje koje vodi u doigravanje.

Igraj na utakmice Eurolige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Efes je ovom pobjedom ostao u igri za "play-in" u koje ulaze ekipe od sedmog do 10. mjesta. Bila je to četvrta pobjeda turskog sastava u posljednjih pet susreta, ali tek prva gostujuća nakon 7. prosinca.

Posljednje gostujuće slavlje ostvario je protiv Albe, a potom nanizali osam uzastopnih poraza u gostima. Efes je već nakon prve četvrtine imao deset koševa prednosti (32:22), domaćin je u drugoj dionici smanjio zaostatak, no ključnim se pokazala treća četvrtina koju je turska momčad dobila s 28:8. Posljednja četvrtina je bila tek odrađivanje posla.

Goste su do 15. pobjede sezone predvodili Shane Larkin s 28 koševa, te Will Clyburn s 20 koševa, dok su na suprotnoj strani najefikasniji bili Markus Howard s 15 i Codi Miller-McIntyre s 13 koševa.

Barcelona je na gostovanju porazila Bayern s 87:79. Odlično je krenula u okršaj s bavarskim klubom i na poluvremenu vodila 47:30. Bayern se u nastavku približio na šest koševa minusa, ali nije ugrozio 21. pobjedu španjolskog sastava.

Goste su do trijumfa predvodili Jabari Parker s 15, Nicolas Laprovittola s 14 i Jan Vesely s 12 koševa. Kod poraženih su najefikasniji bili Nick Weiler-Babb i Serge Ibaka s po 17 koševa. Hrvatski košarkaš Danko Branković nije nastupio za Bayern zbog ozljede.

Uspješan je bio i Monaco slavivši u francuskom derbiju na gostovanju protiv Asvela s 87:77. Monaco je tek u posljednjoj četvrtini slomio otpor domaćina dobivši taj dio igre s 31:16.

Momčad iz Kneževine predvodili su Elie Okobo sa 16 te Alpha Diallo s 15 koševa. Najbolji strijelac kod domaćina bio je Timothe Luwawu-Cabarrot s 23 poena.

Olympiakos je u Beogradu porazio Partizan sa 74:69. Grke je predvodio Nigel Williams-Goss sa 17 koševa, a kod domaćina se istaknuo Kevin Punter sa 19 koševa. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Jaleen Smith nije nastupio za beogradski sastav.

Žalgiris je u Kaunasu pobijedio Armani Milano rezultatom 87:73, pa sada obje momčadi imaju po 14 pobjeda i 18 poraza.

Keenan Evans s 20 koševa i Edmond Sumner sa 17 koševa predvodili su domaći sastav, dok su kod Milana najefikasniji bili Nikola Mirotić s 19 i Shabazz Napier sa 17 koševa.