Ante Matej Jurić 80'
Gorica

[VIDEO] Gorica napunila mrežu Varaždina i upisala visoku pobjedu

Petar Jenjić • subota, 30.03.2024.

Nogometaši Gorice upisali su visoku pobjedu na gostovanju kod Varaždina. U debiju trenera Rajka Vidovića ostavili su protivnika bez pravih šansi za bodovima...

Prva od tri današnje utakmice 28. kola SuperSport HNL-a odigrana je u Varaždinu. Gorica je stigla s novim trenerom Rajkom Vidovićem, odigrala vrlo dobru i efikasnu utakmicu te upisala pobjedu od 4:2. Sada su na četiri boda prednosti ispred današnjeg protivnika.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Obje momčadi krenule su otvoreno, a prvi ozbiljniji pokušaj imala je Gorica. Snažan udarac Gabrijela Rukavine izvana, no Oliver Zelenika odbio je u korner. Nakon toga su uslijedila dva pokušaja Varaždina preko Michelea Šege i Marka Dabre, no Ivan Banić nije imao prevelikih problema s obranom.

Problem za Goricu se pojavio u 19. minuti kada je Filipa Mrzljaka uhvatila bol u trku. Kapetan gostiju ostao je na travnjaku i ubrzo morao izaći iz igre. Šest minuta kasnije gosti su poveli.

Nije uspjela obrana Varaždina očistiti jedno ubacivanje, lopta je stigla do Rukavine na 12-13 metara, a mladi nogometaš snažnim udarcem matirao Zeleniku.

Dvije minute kasnije Rukavina je bio asistent, poslao je loptu kroz peterac, na nju nije stigao Tim Matavž, ali zato jest Josip Mitrović.

Rezultat se ponovno promijenio u 43. minuti kada je poentirao Leon Belcar nakon lijepog progiravanja Šege. Varaždinci su se vratili u igru, iako su i ranije imali veliku šansu preko Dimitra Mitrovskog, no lopta je završila na stativi.

U drugom poluvremenu vidjeli smo puno manje šansi. Izdvaja se udarac Mitrovskog koji je uz manje poteškoće obranio Banić. I onda je u dvije minute Gorice postigla nova dva pogotka.

Prvo je Ante Matej Jurić proigrao Juricu Pršira, on je dobrim potezima izbacio Ivana Nekića i Laminea Ba te matirao Zeleniku.

Odmah nakon toga Pršir je proigrao Jurića koji utrčava u kazneni prostor i matira vratara Varaždina kroz noge.

Domagoj Drožđek smanjio je zaostatak svoje momčadi nakon asistencije Tomislava Gudelja u 90. minuti.