SuperSport HNL, 28. kolo, 30.03.2024, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Tihomir Pejin, Marjan Tomas, Kruno Šarić; 4. sudac: Antonio Škobić
Lindon Selahi 56'
Rijeka

[VIDEO] Rijeka lakoćom odradila posao kod fenjeraša, Rudeš bez šanse

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • subota, 30.03.2024.

Dvoboj u Kranjčevićevoj između fenjeraša i lidera nije donio iznenađenje. Rijeka je bez problema slavila protiv Rudeša s 3:0...

Rutinski odrađen posao u Kranjčevićevoj. Rijeka si nije smjela dopustiti kiks u ovom susretu, ima iskustva od prije nekoliko sezona kada ju je iznenadio Hrvatski dragovoljac, ali i taj Dragovoljac i današnji Rudeš kao i ta i današnja Rijeka, ipak su neka različita priča.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rijeka je danas bila oprezna, mirno je odradila posao, došla do visoke prednosti i onda bez velikog utroška energije privela utakmicu kraju.

Već u devetoj minuti Rijeka je došla do vodstva. Pašalić je s loptom krenuo s desnog boka u sredinu, tražio prostor i onda opalio sa 17 metara u donji kut. Ciban nije dohvatio tu loptu.

Eugen Ciban debitirao je u najvišem rangu zamijenivši ozlijeđenog Markovića, a prvi nastup upisao je i mladi Lukas Magđinski koji je pokrio lijevi bok.

Nakon što je Rijeka povela, dalje je sve bilo lakše. No nije stala, tražila je novi pogodak kako bi spriječila nekakav povratak domaćina. Nizale su se prilike, probavali su Ivanović, Pašalić, ali najbolju situaciju imao je Selahi.

Bilo je to u 39. minuti kada je Janković odradio najveći dio posla i proigrao povratnom loptom Selahija koji sa 16 metara puca u Cibana.

U drugom dijelu nije se dugo čekalo na pogodak. U 54. minuti Rijeka je povela s 2:0 nakon što je Pašalić pucao izvana, lopta pogađa vratnicu i odbija se do Mirka Marića koji je tek ušao u igru i odmah zabio za 2:0.

Nije se slavlje niti stišalo, a Ciban je morao ponovno po loptu u mrežu. U 56. minuti nakon ubačaja iz kornera lopta je odbijena na rub kaznenog prostora gdje natrčava Selahi i svom snagom zakucava loptu u mrežu.

Nakon trećeg pogotka Rijeke, sve je bilo jasno i nije bilo nikakve dvojbe. Rijeka je podigla nogu s gasa i čekala kraj susreta, u nekoliko navrata to je izazvalo ljutnju kod Sopića koji nije bio najsretniji tim laganim opuštanjem njegovih igrača.

Tri laka boda su upisana, misija je ispunjena. Rijeka čuva vrh.