Newcastle želi produžiti Evertonov niz bez pobjede

Petar Jenjić • utorak, 02.04.2024.

Večeras kreće novo, 31. kolo engleskog Premiershipa. Na rasporedu je pet utakmica, a jedna od njih igra se na St. James Parku gdje će Newcastle ugostiti Everton...

Danas se igra pet utakmica 31. kola engleskog Premiershipa, a jedna od njih održat će se na St. James Parku gdje će domaći Newcastle ugostiti Everton. Utakmica počinje u 20:30 sati, a sudit će je Tony Harrington.

Igraj na Newcastle - Everton na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zaista sjajnu utakmicu gledali smo na istom stadionu prije samo nekoliko dana. Newcastle je poveo protiv West Hama koji je preokrenuo na 1:3 i vodio sve do 77. minute, ali u samoj završnici, domaćin je uspio okrenuti rezultat. Prva dva gola postigao je Alexander Isak iz penala, a preostala dva, u 83. i 90. minuti zabio je Harvey Barnes.

Time je Newcastle prekinuo niz od dva poraza i vratio se na pobjedničke staze - pravi povratak s reprezentativne pauze. Međutim, to ih ne stavlja u dobitan položaj, barem ako se radi o europskih pozicijama. Naime, trenutno je tek na osmo mjestu s 43 boda, jedan više ima upravo West Ham, dok je šesti Manchester United na pet bodova prednosti.

S druge strane, Everton ima svojih problema i na terenu i van terena. Za sada ćemo se držati zelenog travnjaka koji kaže da je momčad zadnju pobjedu upisala sredinom siječnja u FA kupu protiv Crystal Palacea, a u prvenstvu još protiv Burnleyja u 17. kolu. Tada je došla na niz od četiri pobjede, a nakon toga upisala pet remija, dok su ostalo bili porazi.

Jedan od njih stigao je za vikend na gostovanju kod Bournemoutha. Iako je Beto zabio za 1:1 u 87. minuti, autogol Seamusa Colemana u prvoj minuti sudačke nadoknade, zapečatio je njegovu sudbinu za treći vezani poraz. Momčad je na 25 osvojenih bodova iz 29 utakmica, tri boda iznad zone ispadanja.

Newcastle ima dosta problema s izostancima. Anthony Gordon služi suspenziju od jedne utakmice zbog crvenog kartona, a kraće ili duže vrijeme ozlijeđeni su: Jamaal Lascelles, Sven Botman, Nick Pope, Joelinton, Callum Wilson i Lewis Miley. Pod upitnikom za nastup su Miguel Almiron, Tino Livramento i Kieran Trippier; dosta muka za trenera Eddieja Howea.

S druge strane, Sean Dyche se nada da će se Vitalij Mikolenko vratiti nakon bolesti, Arnaut Danjuma i Lewis Dobbin propustit će novu utakmicu, kao i već od ranije ozlijeđeni Dele Alli.

Što su rekli

Eddie Howe, trener Newcastlea: "Uvijek postoji osjećaj da je sezona živa, ali naravno, morate pobjeđivati utakmice. Ako to ne radite, sezona vam klizi sve više i više jako brzo. Znamo kvalitetu lige i znamo koliko je teško pobjeđivati konstantno, ali sada hvatamo upravo to."

Sean Dyche, trener Evertona: "Newcastle je odigrao odlično zadnje kolo, svi to znamo. Napravili smo dobar posao taktički i u našoj prvoj utakmici ove sezone. Na to se ne možemo pouzdati, ali dobar je pokazatelj da je to ostvarivo u ovakvim utakmicama. moramo igrati dobro jer nema lakih u Premier ligi, posebno ne tamo gdje mi sada idemo."

Mjesto, vrijeme, suci

St. James Park, Newcastle, 21:00

Sudac: Tony Harrington

Nedostaju

Newcastle: Lascelles, Miley, Joelinton, Pope, Wilson, Botman (ozljeda), Gordon (suspenzija), Almiron, Livramento, Trippier (pod upitnikom)

Everton: Danjuma, Dobbin, Alli (ozljede), Mikolenko pod upitnikom

Zadnji susret

U utakmici 15. kola Premiershipa, Everton je slavio na domaćem terenu s glatkih 3:0.

Prognoza

Evertonu definitivno nedostaje samopouzdanja u ovom trenutku, a iako ni Newcastle nije u najbajnijoj situaciji, večeras bi trebao doći do pobjede.