Premier liga, 31. kolo, 04.04.2024, 20:30 h
Liverpool
Liverpool 3:1 Sheffield United
Sheffield United

Grbić velikom pogreškom poklonio Liverpoolu vodstvo, Redsi pobjedu osigurali u posljednjih 15 minuta

Branimir Korać • četvrtak, 04.04.2024.

U susretu 31. kola Premier lige Liverpool je ugostio posljednjeplasiranih Sheffield United. Imao je više problema od očekivanja i slavio je s 3:1 uz dva gola u posljednjih 15 minuta...

Ivo Grbić nije mogao očekivati mirnu večer u Liverpoolu, imao je pune ruke posla, skrivio izravno jedan pogodak i praktički cijelim tijekom susreta bio pod paljbom domaćina.

Igraj na Premier ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u 17. minuti Liverpool je stigao do vodstva. Grbić je bio s loptom na 15 metara, ispucao ju je, ali pogodio Darwina Nuneza koji je bio na metar-dva od njega i lopta je odskakutala u mrežu.

Velika pogreška hrvatskog vratara koji je imao puno vremena, dobro je vidio Nuneza, ali napravio je ono najgore što je mogao napraviti.

Početkom drugog dijela Sheffield je izjednačio. Gustavo Hamer nakon ubačaja s desne strane pucao je glavom, lopta se odbila od Conora Bradleyja i završila je u mreži.

Liverpool je krenuo po novo vodstvo i do njega je stigao u 76. minuti kada je Alexis Mac Allister fantastičnim udarcem sa 16 metara pogodio u sam gornji kut.

Nastavio je Liverpool prijetiti i u 90. minuti otklonio je sve dvojbe o pobjedniku. Robertson je ubacio, a Cody Gakpo povisio na 3:1.

U konačnici očekivana i zaslužena pobjeda Liverpoola iako nešto teža nego što se očekivalo.