Spursi ispustili dva važna boda u borbi za Ligu prvaka, Newcastle poklonio Evertonu bod

Mihaela Bradovski • utorak, 02.04.2024.

Odigrano je pet susreta 31. kola Premier lige od kojih su tri utakmice okončane rezultatom 1:1. Pobjede su upisali tek Nottingham Forest u borbi za opstanak i Bournemouth...

U londonskom derbiju pobjednika nije bilo, West Ham je ugostio Tottenham i remizirao 1:1 čime je Tottenham izgubio dva važna boda u borbi za Ligu prvaka.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Oba pogotka pala su u prvih 20 minuta kada su Spursi poveli golom Brennana Johnsona, a izjednačio je u 19. minuti Kurt Zouma. Spursi su u nastavku imali posjed, ali prilika je bilo na obje strane podjednako.

Nottingham Forest je stigao do tri važna boda u borbi za opstanak. Slavio je na svom stadionu protiv Fulhama s 3:1, a koliko je Marco Silva bio zadovoljan onim što pokazuju njegovi igrači, najbolje pokazuje to što je već u 33. minuti povukao tri izmjene.

U tom trenutku Nottingham je vodio s 2:0 golovima Calluma Hudson-Odoija i Chrisa Wooda da bi u posljednjim trenucima prvog dijela Morgan Gibbs-White pogodio za 3:0. Fulham je u drugom dijelu smanjio preko Tosina Adarabioya na konačnih 3:1.

Bournemouth nastavlja u sjajnoj formi, novu pobjedu upisao je protiv Crystal Palacea u susretu u kojem je led probio u 79. minuti. Justin Kluivert bio je strijelac u zasluženoj pobjedi domaćina.

Burnley traži bodove pod svaku cijenu u borbi za opstanak, a protiv Wolverhamptona je remizirao 1:1. Sve najbitnije dogodilo se u prvom dijelu kada je prvo Bruun Larsen doveo Burnley do vodstva, a izjednačio je Ait Nouri.

Newcastle je svojom krivicom ispustio pobjedom protiv Evertona. Imao je vodstvo do završnice susreta, a onda se Everton vratio.

Alexander Isak doveo je Newcastle u vodstvo, ali u 88. minuti gosti dobivaju kazneni udarac nakon nepotrebnog i neshvatljivog prekršaja Dummetta u svom kaznenom prostoru. Precizan s 11 metara bio je Calvert-Lewin.