Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala - uzvrati, 03.04.2024, 20:45 h
Montpellier
Montpellier 30:24 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagreb nije uspio, Montpellier u posljednjih 20 minuta osigurao prolaz u četvrtfinale

Branimir Korać • srijeda, 03.04.2024.

Rukometaši Zagreba nisu uspjeli iznenaditi u Montpellieru i završili su europsku sezonu. Upisali su poraz 30:24 i završili s nastupom...

Punih 40 minuta Zagreb se držao u potpunom egalu, bio je potpuno ravnopravan protivnik iMontpellier se nikako nije mogao odvojiti. Međutim nije bilo dovoljno snage za završiti posao, domaćin je ipak završnicu odveo na svoj mlin.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zagreb se hrabro nosio iako ima kadrovskih problema, posebno na desnom vanjskom gdje je ostao samo na Klarici,a tijekom susreta zaradio je novi udarac s pbzirom da je s terena iznesen i Miloš Kos.

Još u 42. minuti bio je Zagreb posve u igri, zaostajao je samo 20:19 nakon čega Mopntpellier radi seriju 4:0 i odvaja se na 24:19. Već tu je bilo jasno kako že Zagreb jako teško u posljednjih deset minuta ovako oslabljen doći do priključka.

U dva navrata uspio je smanjiti zaostatak na samo tri gola, ali bliže od tohga nije došao. Nije imao niti priliku, Montpellier je uzvraćao brzim golovima.

Završilo je 30:24 za Montpellier koji nakon 27:27 u Zagrebu, prolazi dalje.

U Zagrebovim redovima Matej Mandić upisao je 14 obrana, a najefikasniji s po četiri gola bili su Adin Faljić i Ivan Čupić.

Kod Montpelliera šest golova postigao je Staš Skube.