SuperSport HNL, 29. kolo, 05.04.2024, 16:30 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Ante Terzić, Alen Jakšić, Nikola Kečkiš; 4. sudac: Patrik Kolarić
Kristijan Lovrić 56', 58'
Osijek

[VIDEO] Osijek na krilima Kristijana Lovrića slavio kod Rudeša

Petar Jenjić • petak, 05.04.2024.

U prvom susretu 29. kola SuperSport HNL-a, nogometaši Osijeka slavili su na gostovanju kod Rudeša. Sjajan je bio Kristijan Lovrić koji je svojim golovima slomio protivnika...

Rudeš
Osijek

Treći put ove sezone Osijek je povezao dvije uzastopne prvenstvene pobjede. U susretu 29. kola SuperSport HNL-a gostovao je kod Rudeša koji je premijernu utakmicu u najvišem rangu na svom stadionu izgubio rezultatom 2:3. Kristijan Lovrić zasigurno je bio prvo ime pobjedničke ekipe koja je u završnici sačuvala pobjedu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvi ubačaj iz kuta za Rudeš stigao je u 11. minuti, a s njim odmah i pogodak za zagrebačku momčad. Fran Karačić je ubacio iz kornera i Tomislav Mrčela glavom skrenuo loptu u mrežu. Odlično otvaranje susreta za domaćina koji je stajao nešto bolje od protivnika.

Prvi ozbiljniji pokušaj gostiju stigao je u 31. minuti, pucao je Anton Matković, no obranio je Matej Marković. Vratar Rudeša ništa nije mogao četiri minute kasnije, Ramon Mierez ostavio je loptu za Petra Pušića koji krasnim udarcem sa 17 metara izjednačava rezultat.

Odmah u sljedećem napadu Osijek je mogao preokrenuti, ponovno je asistent bio Mierez, ali ovoga puta udarac Domagoja Bukvića iskosa završava na stativi. Do kraja poluvremena ozbiljnijih šansi na obje strane nije bilo.

U 56. minuti Kristijan Lovrić ušao je u igru umjesto ozlijeđenog Matkovića, izveo slobodan udarac i sjajno poslao loptu od stative u mrežu.

Samo dvije minute Lovrić je dobio povratnu loptu od Renana Guedesa i krasnim udarcem još jednom matirao protivničkog vratara.

Stanje se na terenu nije mijenjalo sve do 79. minute kada je Rudeš smanjio u istoj kombinaciji. Karačić je ubacio, a Mrčela je glavom skrenuo loptu u mrežu za 2:3. Do kraja se rezultat ipak više nije promijenio.