Hezonja najbolji u porazu Real Madrida, Efes slavio u derbiju

Petar Jenjić • petak, 05.04.2024.

Odigrane su još četiri utakmice 33. kola Eurolige. Baskonia je potvrdila plasman u play-in pobjedom protiv Real Madrida čiji je najučinkovitiji igrač bio Mario Hezonja...

U istanbulskom derbiju Anadolu Efes slavio je na gostovanju kod Fenerbahčea s 82:80 i zadržao sve u svojim rukama po pitanju plasmana u play-in. Sada je na omjeru 16-17, a Partizan, koji je prvi ispod linije, ima jednu pobjedu manje.

Igraj na utakmice hrvatskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Goste je predvodio Will Clyburn s 21 poenom i pet skokova, Shane Larkin dodao je 15 koševa i pet asistencija. Još jedna pobjeda za momčad pod vodstvom Tomislava Mijatovića koji ima velike zasluge za Efesovo dizanje iz mrtvih.

Scottie Wilbekin sa 17 koševa predvodio je Fenerbahče koji je već ranije osigurao doigravanje.

Panathinaikos želi završiti među četiri najbolje, a večeras je slavio na gostovanju kod Bayerna sa 82:75. Tako je stigao na omjer 22-11 koliko imaju i Barcelona i Monaco. Bayern je pao na 13-20.

Najbolji je kod grčke momčadi bio Kendrick Nunn sa 17 koševa, Juancho Hernangomez dodao je 14 poena.

Nick Weiler-Babb s 15 koševa predvodio je Bayern, Danko Branković ostao je bez poena za nešto manje od četiri minute (0/2 za dva) uz dva skoka.

U talijanskom dvoboju Armani Milano upisao je pobjedu protiv Virtus Bologne s 90:75 i zadržao je određene šanse za plasman u play-in.

Milano je predvodio Nikola Mirotić s 18 poena i 11 skokova, Stefano Tonut dodao je 15 koševa.

Tornike Šengelia ubacio je 21 poen za goste, Ante Žižić dodao je pet koševa (2/3 za dva, slobodna bacanja 1/2) i pet skokova za nešto manje od 11 minuta u igri.

Veliku pobjedu upisala je Baskonia koja je slavila u gostima kod Real Madrida s 95:91 i tako osigurala mjesto u play-in. Real je već od ranije osigurao prvu poziciju, ali nakon prvenstvenog poraza od Manrese, ovo mu je druga uzastopna izgubljena utakmica.

Sjajan je u pobjedničkim redovima bio Markus Howard s 35 poena, dok je Matthew Costello dodao 19 koševa i pet skokova.

Mario Hezonja bio je prvo ime Real Madrida s 18 koševa (3/5 za dva, 4/7 za tricu), sedam skokova i tri asistencije za malo manje od 24 minute u igri.