Premier liga, 32. kolo, 06.04.2024, 13:30 h
Crystal Palace 2:4 Manchester City
Manchester City

City gubio pa uvjerljivo slavio na krilima fenomenalnog Kevina De Bruynea

Mario Borko • subota, 06.04.2024.

Manchester City je na gostovanju kod Crystal Palacea pobijedio s 2:4 i osvoji vrijedna tri boda u borbi za naslov prvaka, a belgijski veznjak bio je posebno raspoložen...

Prvu utakmicu 32. kola Premier lige odigrali su Crystal Palace i Manchester City. Eaglesi su rano poveli, ali tada je na scenu stupio Kevin De Bruyne, koji je s dva gola i asistencijom svojoj momčadi donio preokret. Završilo je 2:4 za Građane, koji su se s važna tri boda, uz utakmicu više, na vrhu izjednačili s vodećim Liverpoolom.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćini su poveli već u trećoj minuti, Jean-Philippe Mateta pobjegao je obrani Cityja i od vratnice zabio za 1:0. Gosti nisu gubili vrijeme nego su odmah snažno pritisnuli, a do izjednačenja su stigli u 13. minuti. Jack Grealish je probio bok i dodao De Bruyneu koji maestralno zabija za 1:1. S tim se rezultatom, unatoč nekoliko prilika sa svake strane, otišlo na poluvrijeme.

Momčad Pepa Guardiole otvorila je drugi dio na najbolji mogući način, Grealish je centrirao, a lopta se odbila do Rica Lewisa koji zabija za 1:2. Pitanje pobjednika u 66. minuti rješava Erling Haaland. Norvežanin je nakon akcije Grealisha i De Bruynea zabio svoj 19. ligaški pogodak, prvi nakon malo više od mjesec dana. Samo četiri minute kasnije Belgijac zabija svoj drugi gol i povećava prednost na 1:4. Palace je pred kraj malo pritisnuo, a konačnih 2:4 postavio je Odsonne Edouard u 86. minuti.

Joško Gvardiol startao je u prvih 11, ali je na poluvremenu ostao u svlačionici. Imao je jednu dobru priliku glavom, a u sučevom dodatku je požutio zbog prigovora, pa je možda to jedan od razloga zašto nije igrao u nastavku. Mateo Kovačić je u igru ušao u 74. minuti.

Guardiola je nastavio niz neporaženosti na Selhurst Parku, a City je pobjedom stavio pritisak na Liverpool i Arsenal koji igraju kasnije. Za samo tri dana Građane očekuje susret četvrtfinala Lige prvaka protiv Real Madrida, a u prvenstvu im iduće subote u goste dolazi Luton Town.

Crystal Palace je ostao 14. i s 30 osvojenih bodova nalazi se u sigurnoj zoni. Eaglesi će u idućem kolu pokušati izbjeći treći uzastopni poraz, a to neće biti nimalo lako jer gostuju kod Liverpoola.