Luda utakmica Aston Ville i Brentforda, Everton pobijedio prvi puta od prosinca

Mario Borko • subota, 06.04.2024.

Čak šest golova palo je u remiju Aston Ville i Brentforda, Newcastle i West Ham do gostujućih su pobjeda stigli u samoj završnici, a Everton i Luton Town obranili su obraz domaćina...

Brentford i Aston Villa su u utakmici punoj preokreta remizirali s 3:3. Newcastle je u gostima pobijedio Fulham s 0:1, a istim je rezultatom Everton, na svom terenu, bio bolji od Burnleya. Luton Town je nakon preokreta s 2:1 slavio protiv Bournemoutha, a West Ham kod Wolverhamptona.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Luda utakmica u Birminghamu završila je najpravednije moguće. Ollie Watkins doveo je Aston Villu u vodstvo u 39. minuti, a u prvoj nastavka Morgan Rogers povisio je rezultat na 2:0. Brentfordovih ludih devet minuta bilo je dovoljno za potpuni preokret. Zanka u 59., Bryan Mbeumo u 61. i Yoane Wissa u 68. minuti doveli su Pčele u vodstvo. Prije i nakon te nevjerojatne sekvence gostiju, momčad Unaija Emeryja je bila bolja, a važan bod u borbi za Ligu prvaka spasio je Watkins svojim drugim golom na utakmici.

Everton u Premier ligi nije pobijedio još od sredine prosinca, a Dominic Calvert-Lewin iz igre nije zabio od kraja listopada. Oba crna niza stala su u subotu na Goodison Parku. Toffeesi su s minimalnih 1:0 pobijedili Burnley, koji je sve bliže ispadanju iz lige. Tom su pobjedom skočili na 15. mjesto, ali do kraja ih čeka velika borba za opstanak s obzirom na to da 18. Luton za njima zaostaje tek četiri boda.

Fulham je kod kuće s 0:1 poražen od Newcastlea. Gol Brune Guimaraesa u 80. minuti i nekoliko sjajnih obrana Martina Dubravke donijeli su Svrakama važna tri boda na teškom gostovanju u Londonu. Fulham je pobjedom mogao Newcastleu doći na samo dva boda razmaka, ali ovakvim ishodom ostao je 13., dok se momčad Eddieja Howea približila mjestima koja vode u Europu.

Nakon deset utakmica bez pobjede Luton Town je napokon osvojio sva tri boda, ali je svejedno ostao u zoni ispadanja. Bournemouth, koji s 41 bodom već praktički osigurao opstanak, je na gostovanje u Luton stigao je bez pritiska. U prvom dijelu nismo vidjeli nijedan udarac u okvir vrata, a onda je u 52. minuti Marcus Tavernier probio led i doveo goste u vodstvo. Domaćini su do kraja utakmice sve snage dali u napad i to im se naposljetku isplatilo. Jordan Clark u 73. zabija svoj prvi gol sezone za 1:1, a Carlton Morris u 90. donosi potpuni preokret i veliko slavlje na tribinama Kenilworth Roada.

Drugu domaću utakmicu za redom Wolverhampton je izgubio nakon preokreta. U FA kupu protiv Coventryja, a sada u prvenstvu protiv West Ham. Čekićari su prošli vikend ispustili dva gola prednosti i izgubili od Newcastlea, a sada su pogocima Lucasa Paqueta u 72. minuti iz kaznenog udarca i Jamesa Warda-Prowsea direktno iz kornera, nadoknadili zaostatak u koji su pali pogotkom Paula Sarabije iz jedanaesterca u 33. minuti.