SuperSport HNL, 29. kolo, 06.04.2024, 16:50 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Duje Strukan (Split), Goran Perica (Šibenik), Vice Vidović (Split)
Josip Mitrović 73'
Gorica

[VIDEO] Remi u Kranjčevićevoj: Gorica izdržala s igračem manje i izvukla bod protiv Lokomotive

Branimir Korać • subota, 06.04.2024.

Lokomotiva i Gorica remizirali su 1:1 u susretu 29. kola SuperSport HNL-a. Lokomotiva je vodila do posljednjih 20 minuta, Gorica se uspjela vratiti i izboriti bod iako je završnicu odradila s igračem manje...

Lokomotiva i Gorica odigrale su borbenu, no ne i odveć kvalitetnu utakmicu. Završilo je remijem, Lokomotiva je sretno povela, a onda je i Gorica sretno izjednačila.

Lokosi su trebali pobjedu u ovom susretu, bili su bolji protivnik, ali nisu bili dovoljno konkretni da bi stigli do sva tri boda.

Punih 20 minuta čekalo se na neku konkretniju situaciju, a onda je dobio loptu u 16 metara Fetai, pucao je snažno iskosa, ali Maloča sjajno blokira.

Pet minuta klasnije prva velika prilika. Ubačaj u 16 metara došao je na glavu Smakaja koji je bio posve sam na 7-8 metara, ali udarac glavom bio je iznimno loš.

U 29. minuti Lokomotiva je stigla do vodstva. Žilinski je pucao s ruba kaznenog prostor, Banić je odbio loptu i pogodio Leša od kojeg se ona nesretno odbija u mrežu.

Sretni autogol za Lokomotivu i nesretni za Goricu nije probudio momčadi i do kraja prvog dijela nije bilo konkretnih prijetnji.

U drugom poluvremenu dosta promjena, gosti su sve ozbiljnije prijetili, a posebno aktivan bio je Vujnović koji je ušao umjesto Jurića.

Tako je upravo Vujnović u 60. minuti pucao glavom, ali lopta ide malo pokraj vratnice.

Četiri minute kasnije Krivak gubi loptu, uzima je Soldo i ubacuje na glavu Vujnovića, no Čavlina brani.

Pogodak je stigao u 73. minuti, Josip Mitrović tražio je prostor za udarac, opalio je s ruba kaznenog prostora, lopta se od Mersinaja odbija tamo gdje nema Čavline i ulazi u mrežu.

U završnici je Gorica ostala s igračem manje, dva žuta kartona u minuti razmaka zaradio je Valentino Majstorović, ali rezultat se ipak nije mijenjao i ostalo je 1:1.