SuperSport HNL, 29. kolo, 06.04.2024, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Mateo Erceg (Pristeg), Hrvoje Radić (Split), Željko Bučar (Duga Resa)
Marko Dabro 52'
Varaždin

[VIDEO] Kriza Farmaceuta sve dublja, Varaždin prvi put slavio u Koprivnici

Branimir Korać • subota, 06.04.2024.

Slaven Belupo i dalje niže loše rezultate. U 29. kolu ugostio je Varaždin i prvi put izgubio od njega na svom terenu te mu je ovo ujedno sedmi poraz u posljednjih osam kola. Gosti su slavili 1:0 golom Marka Dabre...

Još jedna utakmica koju su iz Koprivnice najavljivali kao onu u kojoj će biti prekinut niz loših rezultata, a završilo je jednako - porazom. U Koprivnicu je doputovao Varaždin i uzeo sva tri boda i to prvi put slaveći na ovom travnjaku.

Dugo je Benedik Mioč vukao ovaj Slaven Belupo, uz njega je bolje izgledao i Tomislav Štrkalj, no veznjak Koprivničanaca u posljednjim susretima kao da pokazuje znakove umora i to se osjeti na igri Slavena.

Doduše, ima nešto i u travnjaku koji izgleda dosta loše i ne pomaže u razvijanju igre, ali na to se domaćini ne mogu vaditi, kao prvo isto je i njima i protivnicima, a kao drugo, ipak su oni ti koji bolje poznaju svaku problematičnu travku.

U prvom poluvremenu igralo se ravnopravno, a prva prava velika prilika stigla je u 22. minuti. Jelić Balta je lijepo ubacio s lijeve strane, lopta je došla do Štrkalja koji je lukavo skreće prema golu, ali Zelenika je oprezan.

U 29. minuti lijepa prilika na drugoj strani. Odbijena lopta u 16 metara dolazi do Postonjskog koji cilja u kut, ali lopta malo prolazi pokraj vratnice i završava u gol autu.

Odmah na početku drugog poluvremena Varaždin dolazi do vodstva. Pllana se nepotrebno poigravao u svojih 16 metara, izgubio je loptu, Lusavec dodaje do Marka Dabre koji lijepo pogađa pod gredu za vodstvo gostiju.

Taj pogodak bio je nagrada za dobar ulazak u drugi dio Varaždinaca koji su i tri minute ranije mogli do pogotka, ali Mitrovski je glavom pucao malo pokraj vratnice.

U nastavku susreta domaćin je pokušavao kreirati neku opasnost pred vratima, probavali su Mioč, Murić, ali nisu to bile čiste prilike.

Varaždin je zadržao vodstvo i uzeo sva tri boda.