Liverpool povratak na vrh Premiershipa traži na Old Traffordu

Petar Jenjić • nedjelja, 07.04.2024.

Manchester United bit će domaćin Liverpoolu u susretu 32. kola engleskog Premiershipa. Zadnji međusobni dvoboj ponudio je pravu dramu, a očekujemo da će istu, ili barem sličnu, ponuditi i ovaj...

Danas će se od 16:30 sati igrati veliki derbi engleskog Premiershipa. Manchester United bit će domaćin Liverpoolu koji novom pobjedom želi ostati na vrhu ljestvice. Susret na Old Traffordu sudit će Anthony Taylor.

Igraj na Manchester United - Liverpool na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Apsolutno dramatična bila je zadnja međusobna utakmica na Old Traffordu, 17. ožujka ove godine. U četvrtfinalu FA kupa Manchester je poveo preko Scotta McTominaya, a Liverpool okrenuo golovoima Alexisa Mac Allistera i Mohameda Salaha. Produžetak Unitedu donio je Antony, a krajem prvog Harvey Elliot zabio je za 2:3 Redsa. Međutim, Marcus Rashford i Amad Diall zabili su za preokret domaćina i 4:3 pobjedu.

Neutralnim navijačima sigurno je užitak pratiti takve utakmice, ali ne i onima koji unose emocije. Istim rezultatom završila je i zadnja utakmica Manchestera prije samo tri dana, ali ne u njegovu korist. Chelsea je na Stamford Bridgeu poveo 2:0, a United uspio izjednačiti do poluvremena te napraviti preokret do 67. minute. Međutim, u dugačkoj sudačkoj nadoknadi Cole Palmer s dva je pogotka donio preokret Chelseaju.

United je trenutno na šestom mjestu s 48 bodova, a kolo prije ovoga ispustio je pobjedu na gostovanju kod Brentforda gdje je poveo u 96. preko Masona Mounta, ali tri minute kasnije ostao bez punog plijena. Puno drame za samo jedan osvojen bod definitivno ne može zadovoljiti poklonike kluba.

S druge strane, Liverpool je nakon spomenutog 4:3 poraza upisao dvije pobjede, obje na domaćem terenu. Prvo je svladao Brighton rezultatom 2:1, a zatim i posljednji Sheffield Utd. s 3:1. S obzirom na to da su njegovi konkurenti za naslov upisali pobjede u ovom kolu, to će morati ponoviti i oni. Trenutno su na 70 bodova, a jedan više na vrhu ima Arsenal.

Velikih problema imat će Erik ten Hag s postavljanjem obrane. Victor Lindelof i Lisandro Martinez su van kadra barem mjesec dana, dok je Raphael Varane zamijenjen na poluvremenu utakmice protiv Chelseaja. Umjesto njega ušao je Jonny Evans, ali ni on nije mogao završiti utakmicu pa je morao ući Willy Kambwala. Nastup Casemira je pod upitnikom, ali Mason Mount mogao bi krenuti od prve minute.

Što se tiče Liverpoola, Wataru Endo je danas pod upitnikom za nastup, dok su od ranije ozlijeđeni brojni igrači. Thiago Alcantara, Ben Doak i Joel Matip su van konkurencije, dok bi se treninzima sljedeći tjedan trebali vratiti: Trent Alexander-Arnold, Stefan Bajčetić, Alisson Becker i Diogo Jota.

Što su rekli

Erik ten Hag, trener Manchester Uniteda: "Moramo napraviti iskorak i donositi bolje odluke. Možemo igrati u visokom ritmu, možemo se natjecati protiv najboljih u Premiershipu i u Europi. Moramo naučiti kako privesti utakmice kraju. Brzo smo se oporavili i ovo moramo okrenuti na našuu stranu. Bit ćemo u pozitivnom ozračju, veselimo se utakmici."

Jürgen Klopp, trener Liverpoola: "Borba u Premiershipu očito je uvijek takva, tijesna. Tu smo i to je u redu, to je dobro, a sada se nastavljamo boriti. Netko je rekao da imamo najbolje utakmice na rasporedu, gledao sam ih i ne znam kako netko može imati takvu ideju. Možda sam ja previše negativan, ali ova je prilično teška. Dobar protivnik, ali spremni smo za tu borbu."

Mjesto, vrijeme, suci

Old Trafford, Manchester, 16:30

Sudac: Anthony Taylor

Nedostaju

Manchester United: Lindelof, Martinez, Varane, Evans, Malacia, Shaw, Martial (ozljede), Casemiro (pod upitnikom)

Liverpool: Alexander-Arnold, Bajčetić, Alisson, Jota, Alcantara, Doak, Matip (ozljede), Endo (pod upitnikom)

Zadnji susret

Dramatičan dvoboj u FA kupu otišao je nakon dva produžetka na stranu Manchester Uniteda rezultatom 4:3.

Prognoza

Od Liverpoola ne očekujemo ni da će danas sačuvati praznu mrežu, ali trebao bi doći do pobjede, iako je derbi u pitanju i sve je moguće.