SuperSport HNL, 29. kolo, 07.04.2024, 17:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina), Ivan Mihalj (Velika Gorica), Jerko Crnčić (Vrbovec)
Elias Zaian Filet 37'
Istra 1961

[VIDEO] Raspoloženi Dinamo uvjerljivo slavio protiv Istre 1961

Branimir Korać • nedjelja, 07.04.2024.

Dinamo je upisao očekivanu pobjedu protiv Istre 1961 i tako potvrdio ono slavlje iz Splita protiv Hajduka. Modri su slavili s uvjerljivih 4:1...

Nakon dvije pobjede protiv Hajduka, Dinamo je u odličnom raspoloženju ugostio Istru 1961. U odličnom raspoloženju i lijepoj atmosferi na Maksimiru gdje su brojni navijači iskoristili lijep ljetni dan u Zagrebu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije se dugo čekalo na prvi pogodak. Već u trećoj minuti Dinamo je stigao do vodstva nakon lijepe akcije. Petar Sučić je dao loptu u kazneni prostor za Gabriela Vidovića koji lakoćom izbacuje čuvara i šalje loptu u gostujuću mrežu.

Postignuti pogodak malo je spustio ritam igre Dinama, nisu Modri jurili i opasno pritiskali, a Istra je osjetila da može i ona krenuti prema naprijed.

U 13. minuti prvi put opasno je zaprijetila i Istra, Filet je poslao loptu na drugu vratnicu gdje ju je dočekao Kadušić, uklizao, ali nije pogodio u sjajnoj situaciji, lopta ide pokraj gola.

U 32. minuti Dinamo je ostao bez sjajnog Francuza Pierre-Gabriela koji je osjetio bol u mišiću i u igru je morao Dario Špikić.

Pet minuta kasnije Istra je došla do poravnanja. Lopta je ubačena s lijeve strane, trebao je to biti lagan posao za Mišića, ali njemu lopta prelazi preko noge i odlazi na drugu vratnicu do Fileta koji lakoćom zabija.

U završnici prvog dijela Dinamo je ipak vratio prednost na svoju stranu, Petković je odradio veliki dio posla, ubacio pred gol gdje Devetak promašuje loptu, do nje dolazi Brodić i iz blizine zabija za 2:1.

U drugom dijelu Dinamo je nastavio gdje je stao na kraju prvog. Desetak minuta mu je trebalo za treći pogodak, ponovno su kombinirali Petković i Brodić, asistent i strijelac bili su isti, ovaj put Brodić je lijepo pogodio s nekih 14-15 metara.

Brodić je nakon pogotka napustio igru, a i bez njega Dinamo je nastavio zabijati. U 61. minuti Baturina je odlično proigrao Špikića koji ulazi u 16 metara i pogađa u bliži kut za 4:1.

Do kraja susreta promjena više nije bilo iako je pogodaka moglo biti, najbliži njemu bio je Ademi koji je u 90. minuti promašio čisti zicer.

Dinamo mirno odnosi pobjedu, a kao raritet spomenimo da je posljednjih 20 minuta kao prvi sudac odradio Zdenko Lovrić koji je zamijenio ozlijeđenog Igora Pajača.