SuperSport HNL, 29. kolo, 07.04.2024, 19:30 h, Rujevica
Suci: Horatiu Fesnic, Vasile Marinescu, Mihai Artene (Rumunjska)
Rijeka
Marco Pašalić 70'
1:0(0:0) Hajduk
Hajduk

[VIDEO] Rijeka uzela sva tri boda, Hajduk praktički eliminiran iz utrke za titulu!

Branimir Korać • nedjelja, 07.04.2024.

Rijeka je odigrala racionalnu i dobru utakmicu protiv Hajduka u 29. kolu SuperSport HNL-a te je slavila s 1:0. Pogodak za pobjedu postigao je Marco Pašalić, a ovim porazom Hajduk se praktički oprostio od borbe za titulu prvaka...

Rijeka je stigla do sva tri boda protiv Hajduka, slavila je 1:0 pogotkom Marca Pašalića i tako je pobjegla Hajduku na ogromnih deset bodova.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U Splitu su jako dobro znali da im ovdje igra samo pobjeda, nakon dva poraza od Dinama, stigao je poraz i od Rijeke, iz Kupa je ispao, a u prvenstvu je na deset bodova za Rijekom i borba za titulu je također izgubljena.

Na Rujevici je Hajduk bio značajno oslabljen, borio se, ali nije išlo. Rijeka je uzela sva tri boda, pokazala se kao bolji protivnik i na kraju je ipak zasluženo slavila.

Hajduk je u 90 minuta imao jednu pravu veliku priliku i to ju je kreirao Ivan Perišić koji je bio na travnjaku 20 minuta i u tih 20 minuta pokazao je više od svih Hajdukovih igrača.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo nekakav veliki nogomet, bilo je vrlo malo prilika, a one su uglavnom bile na gol Lučića i to nakon dalekometnih pokušaja domaćina. Probavali su Pašalić, Marić, Fruk, mreža se nije tresla.

U drugom dijelu odmah odličan udarac Pašalića izvana, Lučić se ovaj put morao dobro protegnuti da obrani taj pokušaj.

Svega desetak minuta igre u drugom dijelu bilo je dovoljno za novu lošu vijest za Mislava Karoglana. Uremović je obnovio ozljedu i morao je napustiti igru.

Rijeka je do pobjedničkog gola stigla u 70. minuti. Ubačena lopta s lijeve strane dolazi do Fruka koji je odmah prosljeđuje do Pašalić, a on snažnim udarcem pogađa bliži kut.

Vrlo brzo u igru ulazi Ivan Perišić i odmah kreira sjajnu priliku za Hajduk. Ubacio je u prvom kontaktu s loptom idealno na drugu vratnicu gdje je Trajkovski, ali on u sjajnoj poziciji puca jako loše.

Perišić je ubrzo imao i jedan intrigantan pokušaj iz voleja nakon ubačaja Brekala, ali nije bilo promjene rezultata.

Do kraja susreta domaćin je izdržao i odnio pobjedu.