Poljičak poražen u finalnom kolu kvalifikacija za Challenger

Petar Jenjić • ponedjeljak, 08.04.2024.

Mili Poljičak nije uspio izboriti glavni ždrijeb Challengera u Splitu. U tri seta bolji je od njega bio Talijan Lorenzo Rottoli...

U finalnom kolu kvalifikacija za glavni ždrijeb Challengera u Splitu nastupio je Mili Poljičak koji je za protivnika imao talijanskog tenisača Lorenza Rottolija (521.), 220 mjesta bolje rangiranog protivnika.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski predstavnik poražen je u tri seta sa 6:7, 6:1, 6:3 nakon dva sata i 30 minuta provedenih na terenu, a ovo im je bio prvi međusobni dvoboj.

Po dva breaka vidjeli smo sa svake strane u prvom setu, a Talijan je propustio tri set lopte. U 13. igri mirniji je bio hrvatski tenisač koji je iskoristio svoju prvu i slavio sa 7:5.

Ipak, u preostala dva seta bolji je bio Rottoli koji je do kraja izgubio samo četiri gema i sada će igrati u glavnom turniru. Tamo će već igrati Matej Dodig i Luka Mikrut kojima su protivnici Alex Molcan odnosno Damir Džumhur.