SuperSport HNL, 30. kolo, 12.04.2024, 17:00 h, Zagreb, ŠC Rudeš
Suci: Antonio Melnjak (Rijeka), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Dominik Benković (Zaprešić)
Ante Šuto 90'+6'
Slaven Belupo

[VIDEO] Slaven Belupo i matematički izbacio Rudeš iz lige

Mihaela Bradovski • petak, 12.04.2024.

Slaven Belupo upisao je pobjedu u gostima kod Rudeša, slavio je s 3:1 i domaćinu uručio kartu za SuperSport Prvu NL. Rudeš je vodio nakon lijepog gola Latkovića, ali gosti su uz dva pogotka Murića i jedan Šute stigli do preokreta.

Slaven Belupo slavio je u gostima kod Rudeša s 3:1. Postigao je tri gola, ali domaćin ima pravo razmišljati kako je zaslužio ne izgubiti, međutim ta razliku od Rudeša, Slaven Belupo je znao iskoristiti svoje prilike.

Domaćin je dobro krenuo u utakmicu i stigao je dosta rano do vodstva. U 16. minuti Rudeš je odigrao krasnu akciju, odličnom loptom na lijevoj strani pronađen je Krušlin koji šalje u sredinu za Latkovića, a on vrlo precizno pogađa za vodstvo.

Slaven u prvom poluvremenu nije izgledao dobro, Rudeš je imao vodstvo i sasvim korektno je stajao u fazi obrane te je Slaven imao dosta problema u stvaranju prilika. U završnici prvog dijela mogao je primiti još jedan pogodak, ali sjajni Sušak izvrsno je obranio pokušaj Petkovića.

U drugi dio gosti su puno bolje krenuli. Vrlo brzo u odličnoj prilici našao se Štrkalj, ali nije pogodio. Odmah je napustio igru, ušao je Šuto i odličnim dodavanjem pronašao je Murića koji zabija za poravnanje.

Uslijedilo je razdoblje u kojem je sjajno branio Sušak, skinuo čiste zicere Doležalu i Brajkoviću, a kazna stiže u 62. minuti. Caimacov je pobjegao u kontru, proigrao je Murića koji pogađa za preokret.

Nastavilo se s pokušajima domaćina, ali Sušak je jednostavno briljirao. Najveću obranu upio je kada je čudesno odio loptu u korner poslije novog pokušaja Brajkovića.

U završnici je i Marković otišao naprijed, nije se stigao vratiti na gol nego je pokušao uzeti loptu ispred Šute, nije uspio i Šuto s 30-ak metara iskosa pogađa praznu mrežu za konačnih 3:1.

Rudeš je tako i matematički osigurao posljednje mjesto i sljedeće sezone igrat će u SuperSport Prvoj NL.