Borussia Dortmund uoči uzvrata protiv Atletica gostuje u Mönchengladbachu

Petar Jenjić • subota, 13.04.2024.

U susretu 29. kola njemačke Bundeslige, Borussia Mönchengladbach bit će domaćin dortmundskoj Borussiji. Obje ekipe vode svoje borbe, a gosti će nakon dva uzastopna poraza pokušati doći do pobjede...

Subota standardno donosi pregršt uzbuđenja u njemačkoj Bundesligi, a jedna od utakmica u 15:30 sati odigrat će se na Borussia-Parku u Mönchengladbachu. U goste domaćinu stiže "imenjak" iz Dortmunda, a njihov dvoboj sudit će Florian Badstübner.

Igraj na Borussia (M) - Borussia (D) na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Može li Dortmund biti zadovoljan prvom četvrtfinalnom utakmicom Lige prvaka protiv Atletico Madrida? Porazom ne, ali činjenicom da je još uvijek sve otvoreno, definitivno može. Nije izgledala situacija dobro po njemačku ekipu koja se nakon prvog poluvremena nalazila u zaostatku zbog golova Rodriga de Paula i Samuela Lina, ali konačnih 2:1 postavio je Sebastien Haller u nastavku.

Bio je to drugi uzastopni poraz za njih, nakon što su proteklog vikenda minimalno poraženi na domaćem terenu od Stuttgarta koiji je slavio golom Serhoua Guirassyja. Time je bio prekinuti njen niz od pet pobjeda u svim natjecanjima, a Stuttgart otišao na diobu drugog mjesta s Bayernom na 60 bodova. Čak sedam manje ima Borussia koja dijeli četvrto mjesto s RB Leipzigom.

Takvih problema nema Borussia Mönchengladbach, trenutno je na 31 osvojenom bodu, osam više od 16. Mainza, ali i 11 manje od šestoplasiranog Eintrachta. Ostatak sezone mogao bi proteći mirnom plovidbom, ali ekipa Gerarda Seoane sigurno ništa neće prepuštati slučaju u želji da osigura što bolju poziciju na kraju sezone.

Momčad definitivno nije u najboljoj rezultatskoj formi, a uz tri uzastopna prvenstvena remija, uslijedilo je i ispadanje iz kupa od trećeligaša Saarbrückena. Nakon reprezentativne stanke, Freiburg je odnio glatku pobjedu (0:3) s Borussia-Parka, a Wolfsburg proteklog vikenda vodio na poluvremenu 1:0. Ipak, s tri pogotka u nastavku, Die Fohlen je upisao prvu pobjedu od 23. kola i dvoboja s Bochumom.

Florian Neuhaus preskočio je spomenuti susret s Wolfsburgom, ali se tijekom tjedna vratio u trening, kao i Alassane Plea koji je još pod upitnikom. Manu Kone, Grant-Leon Ranos i Tony Jantschke van su terena, kao i Simon Walde, dok je Christoph Kramer pod upitnikom nakon što je posljednju ligašku utakmicu preskočio zbog bolesti.

U kadru gostiju neće biti Ramyja Bensebainija zbog dugotrajnije ozljede, dok je trener Edin Terzić optimističan po pitanju povratka Donyella Malena.

Što su rekli

Gerardo Seoane, trener Borussije Mönchengladbach: "Pobjeda nam je donijela dodatnu energiju, ali svakako moramo ostati fokusirani i nastaviti naporno raditi jer nas čeka potpuno drugačija utakmica protiv Dortmunda. Neuhaus se osjeća bolje zadnjih tjedana, vidjet ćemo kako će mu tijelo reagirati na velike napore u sljedećih nekoliko dana."

Edin Terzić, trener Borussije Dortmund: "Znamo da moramo napredovati. Trenutno smo potpuno usredotočeni na Gladbach, a od nedjelje se okrećemo Atleticu. Sada je potpuni fokus na sutrašnju utakmicu. U prošlom kolu su se vratili iz zaostatka i upisati važnu pobjedu. Tu su se odlučili na malo zatvoreniji pristup koji će pokušati zadržati."

Mjesto, vrijeme, suci

Borrusia-Park, Mönchengladbach, 15:30

Sudac: Florian Badstübner

Nedostaju

Borussia (M): Ranos, Jantschke, Kone, Walde (ozljede), Plea, Kramer, Neuhaus (pod upitnikom)

Borussia (D): Bensebaini (ozljeda), Malen (pod upitnikom)

Zadnji susret

U utakmici 12. kola vidjeli smo pravu golijadu. Momčad iz Mönchengladbacha imala je dva gola prednosti, ali je na kraju izgubila s 4:2.

Prognoza

Iako će se truditi da ne bude tako, Borussia Dortmund sigurno će jednim dijelom gledati i na uzvrat protiv Atletico Madrida. Ipak, ništa manje od današnje pobjede Crno-žutih ne očekujemo.